75 درصد مسایل حوزه سلامت مربوط به خارج از وزارت بهداشت نیست

عین اللهی تاکید کرد؛

75 درصد مسایل حوزه سلامت مربوط به خارج از وزارت بهداشت نیست

وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که 25 درصد از مسایل حوزه سلامت مربوط به وزارت بهداشت، گفت: 75 درصد آن مربوط به حوزه های خارج از وزارتخانه است.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری هنر برتر، بهرام عین اللهی، در اجلاس مدیران روابط عمومی وزارت بهداشت، با تاکید بر اهمیت موضوع آموزش سلامت در جامعه و ارتقای سواد سلامت مردم، خاطرنشان کرد: نقش روابط عمومی در دانشگاه ها و سازمان ها اهمیت زیادی دارد و یکی از شاخص های ارزیابی رییس دانشگاه ها، عملکرد روابط عمومی ها است.

وی، مخاطب شناسی را از دیگر ویژگی های مهم روابط عمومی عنوان کرد و با بیان اینکه وزارت بهداشت به تناسب اقدامات و عملکردهایش به جامعه شناسانده نشده است، خطاب به مدیران روابط عمومی تصریح کرد: روابط عمومی ها با مسیولیت پذیری بیشتر، شجاعت، بصیرت و دانش کافی، در این مسیر حرکت کنند.

وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه روابط عمومی یک کار علمی و تخصصی است و مدیران روابط عمومی باید خود را در این زمینه تقویت و به زور کنند، افزود: کلاس های آموزشی تخصصی در حوزه روابط عمومی باید به صورت مداوم برگزار شود تا کارشناسان روابط عمومی بر حوزه خود تسلط کافی داشته باشند.

وی با بیان اینکه اقدامات حوزه سلامت در دولت سیزدهم درخشان و ارزنده بوده است، ادامه داد: راه اندازی 16 هزار تخت بیمارستانی در طول دو سال و اندی، کار کوچکی نبود و مردم باید از این پیشرفت ها مطلع شوند. تا پایان دولت نیز 15 هزار تخت دیگر راه اندازی می شود، بنابراین انعکاس اقدامات مثبت منجر به امیدآفرینی در جامعه می شود.

وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت مدیریت اطلاعات، گفت: اطلاعات باید به روز به روابط عمومی ها برسد، زیرا گاهی اوقات اخبار کذب و شایعه قبل از روابط عمومی در فضای مجازی منتشر شده و موجب تشویش اذهان عمومی می شود.

وی با بیان اینکه روابط عمومی بازوی اجرایی سازمان است، خاطرنشان کرد: وحدت آفرینی، امیدآفرینی و انسجام بخشی از توانمندی های یک روابط عمومی موفق است. اقدامات مثبت هر سازمانی با یک مرتبه بیان کردن به خوبی معرفی نمی شود و نیاز است که عملکرد های مثبت و راهگشا، بار ها و بار ها تکرار شوند تا مردم آنها را بشنوند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: افراد شاغل در روابط عمومی باید الگوی سازمان باشند و لازم است بانک اطلاعاتی در روابط عمومی سازمان تهیه شود. همچنین نظرسنجی یکی از پایه های بسیار مهم روابط عمومی است.

وی بر تقویت ارتباط روابط عمومی دانشگاه ها و سازمان های تابعه وزارت بهداشت با سازمان ها و دستگاه های خارج از حوزه سلامت تاکید و عنوان کرد: 25 درصد از مسایل حوزه سلامت مربوط به وزارت بهداشت و 75 درصد آن مربوط به حوزه های خارج از وزارتخانه است بنابراین ضرورت دارد که ارتباطات بین بخشی و فرابخشی نیز تقویت شود.

عین اللهی، با تاکید بر اهمیت تبیین و روشنگری در حوزه روابط عمومی، گفت: ایجاد حس تعهد سازمانی در کارکنان، ایجاد دسترسی به اطلاعات و تقویت ارتباط با رسانه ها و مطبوعات، از دیگر ویژگی های روابط عمومی موفق است.

وزیر بهداشت در پایان افزود: امسال دو پویش ملی سلامت کودکان و بیماری سرطان را اجرا خواهیم کرد و لازم است واحد های روابط عمومی در دانشگاه ها و سازمان های تابعه، همکاری و هماهنگی خود را با روابط عمومی ستاد بیش از پیش تقویت کنند تا مانند پویش سنجش فشارخون و دیابت، کارنامه درخشانی از حوزه سلامت به جا گذاشته شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "75 درصد مسایل حوزه سلامت مربوط به خارج از وزارت بهداشت نیست" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "75 درصد مسایل حوزه سلامت مربوط به خارج از وزارت بهداشت نیست"، کلیک کنید.