3 برابر شدن سرمایه گذاری در مناطق آزاد/ 200 بسته سرمایه گذاری فردا رونمایی می شود

3 برابر شدن سرمایه گذاری در مناطق آزاد/ 200 بسته سرمایه گذاری فردا رونمایی می شود

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی از سه برابر شدن سرمایه گذاری محقق شده در مناطق آزاد در سال گذشته خبر داد و اعلام کرد: فردا 200 بسته سرمایه گذاری در مناطق آزاد به ارزش 200 هزار میلیارد تومان در نمایشگاه اکسپو 2024 رونمایی می شود.

حجت اله عبدالملکی در گفت وگو با هنر برتر، ضمن اشاره به ابتکار ارایه بسته های سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای اولین بار، اظهار کرد: سال گذشته بسته های سرمایه گذاری به ارزش 900 هزار میلیارد تومان در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عرضه کردیم و اولین بسته سرمایه گذاری در اکسپو 2023 ارایه شد و تا آخر سال نیز سه دوره دیگر بسته در 12 رویداد داخلی و خارجی به ارزش 20 میلیارد یورو رونمایی شد.

به گفته وی، نتایج ارایه این بسته ها این بود که تقاضای سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن (1401) چهار برابر شد. همچنین میزان طرح هایی که شروع به ساخت و ساز کردند در سال 1402 نسبت به سال 1401 معادل 7.5 برابر رشد کرد.

عبدالملکی میزان سرمایه گذاری محقق شده یعنی سرمایه گذاری که روی زمین نشسته و به ماشین آلات، ساختمان و کارخانه تبدیل شده است را 133 هزار میلیارد تومان اعلام و اظهار کرد: این میزان سرمایه گذاری سه برابر سال 1401 بود. از سوی دیگر تعداد زیادی از این واحدها که سرمایه گذاری شان را پارسال شروع کرده اند، در سال جاری و سال آینده به بهره برداری برداری می رسد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: امسال در برنامه داریم هزار بسته جدید سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را رونمایی کنیم که فردا ( 9 اریبهشت) در نمایشگاه اکسپو 2024 با حضور مسیولان 200 بسته جدید به ارزش 200 هزار میلیارد تومان در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی رونمایی می شود.

به گفته او، با احتساب ارایه این بسته های سرمایه گذاری، تعداد بسته های سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به 1200 مورد افزایش می یابد. همچنین بسته های ارایه شده تکرارپذیر هستند و چنانچه متقاضی مشترک داشته باشد، در صورت نداشتن محدودیت بازار، تکرار می شوند.

عبدالملکی اعلام کرد: پارسال 200 بسته سرمایه گذاری در مناطق آزاد مشتری پیدا کرد که فعالیت شان آغاز شد. امسال به غیر از این بسته ها تمرکز بیشتری روی صادرات خواهیم داشت.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: باتوجه به اینکه یک سوم صادرات غیرنفتی کشور معادل حدود 18 میلیارد دلار از طریق مناطق آزاد انجام می شود، در برنامه داریم صادرات را متنوع تر کنیم و حجم صادرات که اکنون بیشتر شامل محصولات پتروشیمی و مشتقات پایین دستی نفت و گاز است، متنوع تر می شود و به سمت محصولات حوزه های دانش بنیان و با ارزش افزوده بیشتر خواهیم رفت که قابل صادرات به کشورهای اروپایی پیشرفته هم هستند. 

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "3 برابر شدن سرمایه گذاری در مناطق آزاد/ 200 بسته سرمایه گذاری فردا رونمایی می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "3 برابر شدن سرمایه گذاری در مناطق آزاد/ 200 بسته سرمایه گذاری فردا رونمایی می شود"، کلیک کنید.