3 اقدام مورد تاکید رییس جمهور شهید برای اصفهان/پیشرفت 90 درصدی فاز نخست انتقال آب از عمان

3 اقدام مورد تاکید رییس جمهور شهید برای اصفهان/پیشرفت 90 درصدی فاز نخست انتقال آب از عمان

به گزارش هنر برتر از اصفهان، مهران زینلیان اظهار کرد: با حمایت های رییس جمهور شهید، آیت الله رییسی، پروژه های تامین آب اصفهان برای رفع یکی از مهم ترین مشکلات نصف جهان پس از خشک کردن زاینده رود به مرحله اجرایی درآمدند.

وی اضافه کرد: پروژه های تامین آب اصفهان در 26 برنامه و پنج راهکار اساسی تعریف و تدوین شده است که تمامی راهکارها به تایید رییس جمهور شهید رسیده بودند و وی بر اجرای آنها تاکید داشت.

معاون استاندار اصفهان با اشاره به انتقال آب از جنوب کشور به فلات مرکزی ایران افزود: پروژه تامین آب اصفهان از دریای عمان در شرایطی در دولت سیزدهم آغاز شد که برخی کارشناسان معتقد بودند بیش از 11 سال به طول می انجامد اما از ابتدای دولت سیزدهم، با حمایت های ویژه رییس جمهور شهید، آیت الله دکتر ابراهیم رییسی توانستیم در فاز اول، بیش از 90 درصد پیشرفت در اجرای این پروژه را شاهد باشیم.

کمک به رفع معضل آلودگی هوای اصفهان با اجرای پروژه های آبی

وی با بیان اینکه از اهداف جدیت در اجرای پروژه های تامین آب استان اصفهان کمک به معضل دیگر استان یعنی آلودگی هواست، تاکید کرد: در پروژه انتقال آب، 24 پیمانکار از ساحل دریای عمان تا اصفهان مشغول فعالیت هستند.

معاون استاندار اصفهان با اشاره به تعیین تکلیف کارخانه ریسباف پس از حدود دو دهه و احداث موزه منطقه ای اصفهان تاکید کرد: پیشرفت صنعت گردشگری و صنایع وابسته از تاکیدات رییس جمهور شهید، در سفر به اصفهان بود.

وی تاکید کرد: در این راستا بیش از 100 درصد اعتبارات مرمت بافت های تاریخی در اصفهان توسط دولت سیزدهم تخصیص داده شد و مناطق نمونه گردشگری در استان اصفهان و در شهرستان های خوانسار، ورزنه، نطنز و سمیرم پس از سالها بلاتکلیفی،گره گشایی و در مدار خدمت قرار گرفتند.

زینلیان به دغدغه های زیست محیطی رییس جمهور شهید به ویژه آلودگی هوا تاکید و گفت: در راستای رفع دغدغه های رییس جمهور شهید، تلاش کردیم برنامه های متعدد در راستای کاهش آلودگی هوای اصفهان برنامه ریزی کنیم.

کاهش ناترازی انرژی با احداث نیروگاه های خورشیدی

وی ادامه داد: احداث نیروگاه های خورشیدی برای تولید انرژی پاک در دولت سیزدهم در دستور کار قرار گرفت تا ناترازی در حوزه انرژی به حداقل کاهش یابد.

وی با اشاره به تحقق هدف خارج کردن منابع آلاینده غیرمتحرک با بسته های تشویقی در دولت سیزدهم در راستای کاهش آلودگی ابراز کرد: در این خصوص اواخر سال گذشته 47 کوره آجرپزی از شعاع 50 کیلومتری شهر اصفهان خارج شد و برای مابقی صنایع کوچک آلاینده نیز بسته محیط زیستی تعریف شد تا آلایندگی خود را به حداقل کاهش دهند.

وی ادامه داد: تولید و توزیع سوخت استاندارد، تسهیل در اجرای پروژه خطوط قطار شهری اصفهان، اختصاص بیش از 312 دستگاه اتوبوس درون شهری به شهرداری های استان و الزام به نوسازی دستگاه های حمل و نقل عمومی نیز از جمله مواردی است که با توجه به برنامه های دولت سیزدهم در دستور کار قرار دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به دفع پسماندهای پزشکی توسط زباله سوزهای صنعتی برای نخستین بار پس از انقلاب در اصفهان افزود: دفع پسماند پزشکی در تمامی بیمارستان های دولتی شهر اصفهان توسط زباله سوزهای صنعتی انجام و دفع پسماند پزشکی بیمارستان های بخش خصوصی نیز از بهمن ماه محقق خواهد شد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "3 اقدام مورد تاکید رییس جمهور شهید برای اصفهان/پیشرفت 90 درصدی فاز نخست انتقال آب از عمان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "3 اقدام مورد تاکید رییس جمهور شهید برای اصفهان/پیشرفت 90 درصدی فاز نخست انتقال آب از عمان"، کلیک کنید.