یگ پیش بینی مهم از قیمت طلا و سکه در اسفندماه/ قیمت طلا و سکه چه تغییری می کند؟

یگ پیش بینی مهم از قیمت طلا و سکه در اسفندماه/ قیمت طلا و سکه چه تغییری می کند؟

به گزارش خبرگزاری هنر برتر، یک فعال بازار طلا با بیان اینکه قیمت جهانی طلا و نرخ ارز دو عامل افزایش قیمت سکه و طلا بود پیش بینی کرد بازار طلا در اسفند ماه رونق بگیرد.

اقتصاد آنلاین در گزارشی نوشت: قیمت سکه و طلا در دو روز گذشته افزایشی بود و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به 32 میلیون و 600 هزار تومان رسید هر گرم طلای 18 عیار نیز به مرز 2 میلیون و 800 هزار تومان نزدیک شد.

در همین رابطه محمد کشتی آرای، عضو سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت بازار طلا گفت: در دو روز اخیر دو عامل همیشگی اثر گذار بر قیمت طلا افزایش یافت؛ یکی قیمت جهانی طلا بود که روز اول هفته و دیروز 2024 دلار بود اما امروز به 2035 دلار رسید این 11 دلار افزایش در بازار تاثیر داشت از طرف دیگر در بازار ارز به دلیل تعطیلاتی که در پیش هست تقاضایی ایجاد که نرخ ارز را افزایش داده است.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه عید مبعث از اعیادی هست که بسیاری مراسم شادی دارند و برای هدایا سکه خریداری می کنند در بازار نیز تقاضایی ایجاد شده است. این عوامل نوسان افزایشی قیمت طلا و سکه در دو روز اخیر بود.

کشتی آرای در پاسخ به این سوال که مسدودی حساب ها چه تاثیری در بازار داشته است نیز گفت: مسدودی حساب های طلا فروشان قبلا در دوره های گذشته نیز بوده است که در بازار اثری نداشت. از طرف دیگر در اتاق طلا و ارز بانک مرکزی حراج های پی در پی طلا را داشتیم و می توان گفت این عوامل در بحث قیمت طلا و سکه یکدیگر را پوشش دادند. اما انس و ارز دو عامل اصلی در نوسان بازار بوده اند.

وی در پیش بینی از بازار سکه و طلا در روزهای آینده نیز گفت: بازار تقریبا تا دوشنبه تعطیل است و احتمالا قیمت های کنونی تا دوشنبه باقی خواهد ماند اما در تعطیلی، بازار دست فضای مجازی است و ممکن است شاهد قیمت های کاذب باشیم.

این فعال بازار طلا افزود: تقریبا نیمه سوم اسفند ماه رمضان آغاز می شود در چند روز اخیر به نظر می رسد بازار رونق گرفته است و احتمال دارد این رونق تا 20 اسفند در بازار طلا باشد.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یگ پیش بینی مهم از قیمت طلا و سکه در اسفندماه/ قیمت طلا و سکه چه تغییری می کند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یگ پیش بینی مهم از قیمت طلا و سکه در اسفندماه/ قیمت طلا و سکه چه تغییری می کند؟"، کلیک کنید.