گفتگوی تلفنی باقری کنی با وزیرخارجه قطر/ جنایت صهیونیست ها بدون هزینه نخواهد بود

گفتگوی تلفنی باقری کنی با وزیرخارجه قطر/ جنایت صهیونیست ها بدون هزینه نخواهد بود

به گزارش هنر برتر علی باقری در این گفتگو مراتب قدردانی دولت و مردم کشورمان را از ابراز همدردی و پیام های تسلیت مقامات قطر، به ویژه حضور جناب شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و نیز نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور در آیین بزرگداشت رییس جمهور و وزیر خارجه شهید جمهوری اسلامی ایران ابراز داشت.

باقری همچنین با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با امیر قطر در تاکید بر تداوم روح علاقه و اطمینان بین دو کشور ابراز اطمینان نمود با پیگیری و تعامل مقامات دو کشور شاهد اجرایی شدن همه توافقات صورت گرفته در جریان سفرهای رییس جمهور شهید به دوحه و امیر دولت قطر به تهران خواهیم بود.

سرپرست وزارت امور خارجه همچنین ضمن تشریح آخرین تحولات فلسطین و تداوم جنایات ددمنشانه صهیونیست ها علیه زنان، کودکان و مردم بی گناه در غزه و رفح، از تلاش های دولت قطر به خصوص در مسیر توقف نسل کشی صهیونیست ها و نیز ارسال کمک های فوری انسان دوستانه تقدیر کرد و خواستار تداوم و تقویت تعامل و همکاری بین دو کشور و دیگر کشورهای اسلامی برای دفاع از ملت فلسطین شد.

باقری با اشاره به تشدید جنایات اشغالگران در رفح و لزوم همکاری کشورهای اسلامی برای توقف این جنایت ها، تصریح کرد: صهیونیست ها باید بدانند ادامه و تشدید جنایت در غزه بدون هزینه نخواهد بود.

نخست وزیر و وزیر خارجه قطر نیز بر اهتمام ویژه امیر قطر برای تقویت روابط دو کشور در عرصه های مختلف تاکید کرد.

نخست وزیر قطر شرایط بغرنج عزه را ناشی از رویکرد جنگ طلبانه رژیم اسراییل دانست و تلاش های کشورش در جهت توقف جنگ، برقراری آتش بس و ارسال کمک های فوری برای مردم تحت محاصره فلسطین را تشریح کرد.

در این گفتگو طرفین درباره ایده برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی برای بررسی آخرین تحولات فلسطین بویژه جنایات اخیر اسراییل در رفح تبادل نظر کردند.

پیام سرپرست وزارت خارجه در مورد گفتگوی تلفنی با نخست وزیر و وزیر خارجه قطر

علی باقری با انتشار پیامی در ایکس درباره گفتگوی تلفنی خود نوشت: در گفتگوی تلفنی با شیخ محمد بن عبد الرحمن آل ثانی، نخست وزیر و وزیر خارجه قطر، در خصوص آخرین وضعیت روابط دوجانبه و راه های توسعه و تقویت آن، همچنین آخرین تحولات در غزه و رفح گفتگو و تبادل نظر کردم.

از ابراز همدردی و پیام های تسلیت مقامات قطر، به ویژه حضور جناب شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در آیین بزرگداشت رییس جمهور و وزیر خارجه شهید جمهوری اسلامی ایران تشکر کردم.

تداوم و تقویت تعامل و همکاری بین دو کشور و دیگر کشورهای اسلامی در عرصه های منطقه ای و بین المللی برای دفاع از حقوق مردم فلسطین امری ضروری است.

دو طرف بر اقدام موثر کشورهای اسلامی برای توقف جنایت و نسل کشی در غزه تاکید کردند.
در این گفتگو تصریح کردم صهیونیست ها باید بدانند ادامه جنایت در غزه برای آن ها بدون هزینه نخواهد بود.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گفتگوی تلفنی باقری کنی با وزیرخارجه قطر/ جنایت صهیونیست ها بدون هزینه نخواهد بود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گفتگوی تلفنی باقری کنی با وزیرخارجه قطر/ جنایت صهیونیست ها بدون هزینه نخواهد بود"، کلیک کنید.