کسب رتبه پانزدهم دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) در میان دانشگاه های ایران

کسب رتبه پانزدهم دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) در میان دانشگاه های ایران

به گزارش خبرگزاری هنر برتر از قزوین؛ در رتبه بندی تایمز، پایگاه رتبه بندی تایمز فهرست دانشگاه های برتر آسیا را در سال 2024 میلادی منتشر کرد که در این رتبه بندی 75 دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در میان بیش از 700 دانشگاه برتر آسیا قرار گرفتند که دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در فهرست برترین های دانشگاه های آسیا در این رتبه بندی و رتبه 15 در دانشگاه های ایران قرار دارد.

پایگاه رتبه بندی تایمز یکی از معتبرترین نظام های رتبه بندی در سطح بین المللی است که در 2013 میلادی برای اولین بار رتبه بندی دانشگاه های آسیایی را در کنار رتبه بندی های بین المللی خود انجام داد. روش شناسی این رتبه بندی همانند روش شناسی رتبه بندی جهانی دانشگاه ها است که از 18 شاخص در قالب آموزش، تحقیق، انتقال دانش و چشم انداز بین المللی بهره جسته است. اما این شاخص ها برای منعکس کردن ویژگی های موسسات آسیایی مجدد تنظیم شده اند. رتبه بندی سال 2024 شامل 739 دانشگاه از 31 منطقه است.

دانشگاه صنعتی شریف با رتبه =56 در رتبه اول دانشگاه های ایرانی قرار گرفته است. تعداد دانشگاه های ایران در رتبه بندی آسیایی تایمز از تعداد 29 دانشگاه در سال 2019، تعداد 40 دانشگاه در سال 2020، تعداد 47 دانشگاه در سال 2021، تعداد 62 دانشگاه در سال 2022 و تعداد 67 دانشگاه در سال 2023 به تعداد 75 دانشگاه در سال 2024 رسیده است که رشد خوبی را نشان می دهد.

دانشگاه توکیو، که برترین موسسه ژاپن است، از رتبه هشتم به پنجم رسیده است که بالاترین جایگاه آن از سال 2015 است. در همین حال، موسسه برتر کره جنوبی، دانشگاه ملی سیول، از 10 دانشگاه برتر فاصله گرفته و سه پله سقوط کرده و در رده چهاردهم قرار دارد. در میان 100 دانشگاه برتر، با 33 دانشگاه برتری دارد و پس از آن کره جنوبی با 16 دانشگاه قرار دارد. ژاپن با 119 دانشگاه، پرتعدادترین دانشگاه ها را در این رتبه بندی دارد و پس از آن هند با 91 موسسه در رتبه بعدی قرار دارد. از سال گذشته در مجموع 98 دانشگاه به این رتبه بندی پیوسته اند. این افزایش در کشورهای هند، ترکیه، ایران و پاکستان قابل مشاهده است.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کسب رتبه پانزدهم دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) در میان دانشگاه های ایران" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کسب رتبه پانزدهم دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) در میان دانشگاه های ایران"، کلیک کنید.