کدام ویتامین ها باهم تداخل دارند؟/ این ویتامین ها را همزمان مصرف نکنید

کدام ویتامین ها باهم تداخل دارند؟/ این ویتامین ها را همزمان مصرف نکنید

به گزارش هنر برتر، ویتامین هایی که نباید با هم ترکیب و مصرف شوند، عبارتند از:

ویتامین C با ویتامین B-12

مطالعات نشان می دهد که مصرف همزمان این دو مکمل ممکن است میزان ویتامین B-12 دریافتی را در بدن کاهش دهد. بنابراین، کارشناسان توصیه می کنند این مکمل ها را حداقل با فاصله دو ساعت مصرف کنید.

اسید فولیک (ویتامین B9) و ویتامین B12

در حالی که هر دوی این ویتامین های B مهم هستند، مصرف بیش از حد اسید فولیک یا فولات در واقع می تواند علایم کمبود ویتامین B12 را پنهان کند. بنابراین، قبل از افزودن این مکمل ها به رژیم خود، با پزشک صحبت کنید تا سطح ویتامین خون تان را بررسی کند.

ویتامین E و ویتامین K

بر اساس مطالعات، مکمل ویتامین E می تواند منجر به افزایش خونریزی در برخی افراد شود. برخی از پزشکان مکمل ویتامین K را برای کمک به لخته شدن خون تجویز می کنند. مصرف همزمان ویتامین E می تواند مزایای ویتامین K را بی اثر کند.

یک ویتامین بسیار مفید برای زنان

مصرف کدام ویتامین ها برای مردان ضروری است؟/ 5 ویتامین و مکمل مفید برای سلامت مردان

منبع: .medicinenet

47232

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کدام ویتامین ها باهم تداخل دارند؟/ این ویتامین ها را همزمان مصرف نکنید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کدام ویتامین ها باهم تداخل دارند؟/ این ویتامین ها را همزمان مصرف نکنید"، کلیک کنید.