کاهش 18 درصدی سرقت در پایتخت از ابتدای سال 1403 تاکنون/ افزایش 49 درصدی کشف موادمخدر

کاهش 18 درصدی سرقت در پایتخت از ابتدای سال 1403 تاکنون/ افزایش 49 درصدی کشف موادمخدر

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کاهش 18 درصدی سرقت از ابتدای سال جاری تا کنون در پایتخت خبر داد.

به گزارش هنر برتر، سردار عباسعلی محمدیان در دیدار با رییس کل دادگستری استان تهران به تشریح گزارشی از عملکرد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ پرداخت و گفت: برخورد با سرقت یکی از اولویت های اصلی پلیس است و در همین راستا نیز تمهیداتی را برای کاهش سرقت، افزایش قدرت کشف و قطع جریان های واسط نظیر مالخران و … اتخاذ کردیم. در نهایت نیز خوشبختانه با اقدامات و تلاش های صورت گرفته در سال گذشته شاهد کاهش 12 درصدی سرقت در پایتخت بودیم. 

وی با بیان اینکه اقدامات خود برای مقابله و مبارزه با سرقت را در سال 1403 نیز با قوت و جدیت ادامه دادیم، گفت: در نتیجه اقدامات انجام شده نیز تا این لحظه شاهد کاهش 18 درصدی سرقت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هستیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: در حوزه سرقت خودرو شاهد کاهش 22 درصدی و همچنین کاهش 20 درصدی در حوزه سرقت موتورسیکلت هستیم. تعداد تماس ها با 110 نیز در این مدت  22 درصد کاهش داشته است.

محمدیان از افزایش 20 درصدی کشف موادمخدر در پایتخت در سال 1402 خبر داد و گفت: دغدغه و اولویت دیگر ما موضوع موادمخدر است. در این راستا چندین اقدام را در دستورکار قرار دادیم و همزمان با برخورد با باندها و قاچاقچیان دانه درشت، دستگیری خرده فروشان و جمع آوری معتادان متجاهر را نیز در دستورکار قرار دادیم.

وی ادامه داد: در سال جاری و صرفا در فروردین ماه کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 49 درصد افزایش داشته که این توفیق بدون شک با همراهی دستگاه قضایی استان و دادسرای عمومی و انقلاب و دادستان تهران حاصل شده است.

محمدیان در پایان گفت: اگر توفیقی حاصل شده بدون شک بخش اعظمی از آن مدیون سیاست گذاری و تدابیر ابلاغی توسط مدیریت و مسیولان دستگاه قضایی در استان تهران است که به رغم تحمل تمامی فشارها، سارقان را در زندان نگهداشته و در مراقبت های بعد از خروج زندانیان نیز در زمینه پیشگیری از وقوع جرم مساعدت و همکاری صورت گرفت که به همین دلیل نیز از مجموعه قضایی تهران تشکر می کنم.

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش 18 درصدی سرقت در پایتخت از ابتدای سال 1403 تاکنون/ افزایش 49 درصدی کشف موادمخدر" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش 18 درصدی سرقت در پایتخت از ابتدای سال 1403 تاکنون/ افزایش 49 درصدی کشف موادمخدر"، کلیک کنید.