پیشکسوت استقلال: نتیجه اختلاف نکونام و خطیر شکست تیم است/ جذب ماشاریپوف اتفاق بزرگی است

پیشکسوت استقلال: نتیجه اختلاف نکونام و خطیر شکست تیم است جذب ماشاریپوف اتفاق بزرگی است

بازیکن سابق استقلال گفت: اختلاف نکونام و خطیر هیچ نتیجه ای برای استقلال ندارد و شکست بزرگی تلقی می شود.

افشین حاجی پور در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری هنر برتر، در خصوص اینکه برخورد جواد نکونام با مدیریت باشگاه استقلال و انتقاداتی که به عملکرد علی خطیر مدیرعامل استقلال می شود تا چه اندازه می تواند مانع حفظ صدر جدول لیگ برتر برای استقلال شود، اظهار کرد: مشکلاتی که گریبان استقلال را گرفته برای امروز و دیروز نیست و مدت هاست که بر گلوی این تیم فشار می آورد. سیاست است که بر فوتبال حکم می کند و اجازه نمی دهد تا ورزشی ها برای فوتبال تصمیم بگیرند. استقلال در حفظ ستاره هایش با مشکل روبه روست و کیفیت تیم ناخواسته دچار افت می شود. در نتیجه همه کسانی که در استقلال هستند در آرامش نیستند و فشار کاذب بر روی دوش کادرفنی و مدیریت باشگاه است.

دوباره شاهد اختلاف سرمربی و مدیرعامل هستیم

وی ادامه داد: ثبات را از استقلال گرفتند و مانع هماهنگی تیم شدند. برانکو ایوانکوویچ چند فصل سرمربی پرسپولیس بود، کالدرون زمان کوتاهی آمد و نوبت به یحیی گل محمدی رسید تا چند فصل سرمربی باشد، اما در استقلال به هیچ کدام از سرمربیان چنین اجازه ای دادن نشد و فرهاد مجیدی بعد از قهرمان کردن استقلال با رکورد هایی خاص، به خاطر آنکه فضا را مناسب ندید، ترجیح داد تا به لیگ امارات برود و آنجا سرمربی باشد. حالا که جواد نکونام آمده و توانسته در نیم فصل استقلال را صدرنشین کند، مشکلاتی در تیم وجود دارد که باعث شده استقلال به شرایط ابتدای فصل بازگردد و دوباره شاهد اختلاف سرمربی و مدیرعامل باشیم. نفر اول کادرفنی به جای آنکه به دنبال حل مسایل فنی تیم باشد با دغدغه مالی تیم و جذب نشدن بازیکنان دلخواه دست و پنجه نرم می کند. استقلال با آژان کشی قهرمان تیم فصل شده ولی در نیم فصل دوم باید به بهترین شکل تقویت شود تا بتواند با رقبا در شرایطی برابر رقابت کند.

نکونام باید مسایل فنی را پیش ببرد

بازیکن سابق استقلال افزود: اختلاف نکونام و خطیر هیچ نتیجه ای برای استقلال ندارد و شکست بزرگی تلقی می شود. یعنی چه که با شروع نقل و انتقالات، همه تیم ها درگیر جذب بازیکن و خداحافظی با بازیکنان مازاد می شوند و در استقلال شاهد اختلاف هستیم. دفعه قبل با پادرمیانی علی دبیر رییس فدراسیون کشتی شاهد حل اختلاف بودیم ولی یک بار دیگر شکاف بین سرمربی و مدیرعامل ایجاد شده است. خیلی بد است که در باشگاه بزرگ استقلال مشکلات خانوادگی درون خانواده حل نشود. کاری با این شرایط پیش نمی رود. نکونام باید مسایل فنی را پیش ببرد و خطیر هم مشکلات تیم را حل کند. نکونام با قهرمانی نیم فصل استقلال ثابت کرد که می خواهد تیمش موفق باشد. ممکن نیست خطیر هم از این قهرمانی ناراحت باشد. جذب جلال الدین ماشاریپوف اتفاق بزرگی است و فکر نمی کردم کاپیتان تیم ملی ازبکستان به استقلال بیاید ولی باید عملکرد خطیر بهتر از این باشد تا بیش از پیش ثابت کند او هم جز قهرمانی استقلال هدفی ندارد.

نباید صدر جدول را از دست داد

حاجی پور خاطرنشان کرد: جذب بازیکنان بزرگ و طراز اول در ذهن هواداران می ماند. انتظار نداشتیم ماشاریپوف جذب شود و حالا مدیرعامل باشگاه برای آنکه نشان دهد حامی تیم است باید به جذب بازیکنان خوب ادامه دهد تا هواداران از کادرفنی انتظار بهترین نتایج را داشته باشند. کوین یامگا دچار آسیب دیدگی شده و بعد از چهار عمل جراحی تخصصی روی چشم او، امیدواری به بازیکن او ایجاد شده ولی هنوز خبر قطعی برای بازگشت او حتی از اواسط نیم فصل دوم هم عنوان نشده است؛ بنابراین الان وقت این است که مدیریت و کادرفنی با هم متحد باشند تا استقلال آسیب نبیند. هواداران امید زیادی دارند تا تیم بار دیگر قهرمان شود و نباید صدر جدول را از دست داد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیشکسوت استقلال: نتیجه اختلاف نکونام و خطیر شکست تیم است/ جذب ماشاریپوف اتفاق بزرگی است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیشکسوت استقلال: نتیجه اختلاف نکونام و خطیر شکست تیم است/ جذب ماشاریپوف اتفاق بزرگی است"، کلیک کنید.