پیشرفت و تغییر در جامعه از خط سیر مدرسه و معلم می گذرد

پیشرفت و تغییر در جامعه از خط سیر مدرسه و معلم می گذرد

هنر برتر/زنجان مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: اگر قرار بر پیشرفت و تغییر باشد، همه مسایل از خط سیر مدرسه و معلم می گذرد یقیناً توجه به دانش آموزان، معلمان و مدرسه می تواند بسیاری از گره ها را باز کند.

علی اسماعیلی امروز (دوشنبه 17 اردیبهشت ماه) در برنامه متمرکز هفته گرامی داشت مقام معلم که در سالن همایش های بین المللی روزبه برگزار شد، اظهار کرد: در سایه تلاش جهادی همه عناصر موثر بر روند تعلیم و تربیت استان زنجان، شاهد توفیقات و موفقیت های خوبی در یک سال گذشته در استان بودیم که مدیون تلاش جهادی آنان هستیم.

وی با اشاره به ارتقاء خوب مناطق آموزش و پرورش استان زنجان در جایگاه رتبه بندی مناطق کلی کشور، افزود: منطقه ای داشتیم که بالای 270 رتبه در سال گذشته جابه جایی داشت که بسیار حایز اهمیت است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه با بیان اینکه در خصوص خروجی امتحانات نهایی در سال گذشته، رتبه یازده کشوری را کسب کردیم، گفت: رتبه خروجی امتحانات نهایی در سال های گذشته حدود 20 بود.

او در رابطه با توسعه و گسترش رشته های فنی- مهارتی در استان زنجان، افزود: رشته های فنی و مهارتی در استان گسترش و توسعه خوبی داشتند به نوعی که از برنامه پیش بینی شده وزارت مطبوع درصد بیشتری داشت.

اسماعیلی در رابطه با رشد ساخت و ساز مدارس استان زنجان نیز اظهار کرد: طی سال گذشته اداره کل نوسازی مدارس استان زنجان حدود 217 کلاس را به آموزش و پرورش استان تحویل داد که در نوع خود بی سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه برنامه های متعددی از جمله توجه به اردوها و اردوگاه ها، توسعه فضاهای تربیتی و غیره سبب تغییر فضای تربیتی حاکم در مدارس استان زنجان شده است، افزود: کسب رتبه های علمی، المپیادی، قرآنی، فرهنگی در استان زنجان در سطح کشور جهش مناسبی داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه سال گذشته 20 زمین چمن در مدارس زنجان افتتاح شده است، گفت: توزیع سالن ها و چمن های ورزشی غالبا در مدارس محروم، روستایی و برای استفاده در مناطقی است که کمتر نسبت به این امکانات توجه شده بود، است.

او با اشاره به اینکه توزیع شیر بعد از سال ها در مدارس استان زنجان انجام شد که گامی در مسیر سلامت دانش آموزان بود، خاطرنشان کرد: اگر قرار بر پیشرفت و تغییر باشد، همه مسایل از خط سیر مدرسه و معلم می گذرد؛ یقیناً توجه به دانش آموزان، معلمان و مدرسه می تواند بسیاری از گره ها را باز کرده و از آسیب های اجتماعی جلوگیری کند.

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیشرفت و تغییر در جامعه از خط سیر مدرسه و معلم می گذرد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیشرفت و تغییر در جامعه از خط سیر مدرسه و معلم می گذرد"، کلیک کنید.