پرسپولیس قهرمان می شود

پرسپولیس قهرمان می شود

آفتاب نیوز :

رقابت های هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال کشور در حالی آغاز می شود که استقلال و پرسپولیس با قرار گرفتن در رده های اول و دوم بیشترین شانس قهرمانی را دارند. رقیبان سنتی فوتبال پایتخت تنها با یک امتیاز اختلاف در صدد رسیدن به جام قهرمانی در لیگ بیست و سوم هستند.

محسن خلیلی عملکرد دو تیم مدعی را در چند هفته گذشته مورد بررسی قرار داد. او که سابقه آقای گلی در لیگ برتر را با پیراهن پرسپولیس دارد شانس سرخپوشان برای سبقت از استقلال را بالا دانست و از تمرکز شاگردان اوسمار ویه را تعریف و تمجید کرد:

تمرکز بالا علت رقابت است

خلیلی با اشاره به روند نتیجه گیری سرخابی های پایتخت در فصل جاری گفت: باید پرونده کامل دو تیم در یک فصل را مورد بررسی قرار دهیم تا با شکاف هایی که استقلال و پرسپولیس در هر حوزه ای داشتند بیشتر آشنا شد. استقلال درگیری جدال مربی و مدیر بود، اما پرسپولیس هم با وجود تمام مشکلات مالی که به دلیل بدهی های انباشته بود دچار تغییر سرمربی شد تا یحیی گل محمدی با کارنامه موفق از این تیم برود اوسمار ویه را با کمترین حاشیه کار را در دست بگیرد.

کارشناس فوتبال کشور افزود: اگر دو تیم تمرکز کافی را پیدا نمی کردند قطعا لطمه می خوردند، اما حالا با تمام این مشکلات در جدال برای قهرمانی هستند که نشان دهنده توانمندی بالای آنهاست.

نگاه به خود راه اصولی است

او درباره تاثیر رقابت سنتی دو تیم در جذابیت لیگ برتر تاکید کرد: قطعا هوادار است که فوتبال را تماشایی می کند. وقتی دو تیم پرطرفدار تلاش می کنند پس طبیعی است رقابت هم به اوج هیجان برسد.

خلیلی ادامه داد: من فکر می کنم الان وقت توجه به هیچ رقابت سنتی نیست. حتی نباید به اتفاقات چند هفته اخیر بین دو تیم هم توجه کند. هر تیمی که می خواهد نتیجه بگیرد فقط باید روی بازی خودش تمرکز داشته باشد.

پرسپولیس بی خیال استقلال شود

مهاجم پیشین پرسپولیس در خصوص عملکرد این تیم افزود: بازی های پرسپولیس هیچ ربطی به نتیجه های استقلال نباید داشته باشد! پرسپولیس باید فقط و فقط به تیمی که پیش رویش قرار می گیرد فکر کند و حتی به جام قهرمانی هم توجه نداشته باشد. اگر پرسپولیس بی خیال جایگاه استقلال با یک امتیاز بیشتر نسبت به خودش و نتایج آن ها شود قطعا نتیجه لازم را خواهد گرفت.

برد 10 نفره پرسپولیس آموزنده است

خلیلی درباره دو دیدار اخیر پرسپولیس که با اخراج دو بازیکن باتجربه این تیم همراه بود یادآور شد: قطعا انتظار از بازیکنان باتجربه بیشتر است. آن ها باید هیجان بازی را کم کنند و اجازه ندهند بازیکن جوان تر احساسی رفتار کند. کوچک ترین اشتباه در بازی های باقیمانده اندازه یک جام می ارزد. بردن 10 نفره پرسپولیس نشان داد آن ها چیزی جز سه امتیاز نمی خواهند و خیلی زود می توانند آمادگی ذهنی با وجود اخطار و اخراج هم تیمی خود پیدا کنند. نیمه پر لیوان حمایت هم تیمی ها در پیراهن پرسپولیس است که آموزنده است، اما باید گرفتن کارت قرمز را فراموش کنند و با صبر بیشتری در جریان بازی رفتار کنند.

قهرمانی برای پرسپولیس است

بازیکن پیشین پرسپولیس پیش بینی خود از قهرمانی را با حمایت از تیم سابقش نشان داد و گفت: قطعا دلم می خواهد پرسپولیس قهرمان شود، اما باید بگویم مطمین هستم در هفته آخر پرسپولیس صدر را می گیرد و برای قهرمانی جشن خواهد گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرسپولیس قهرمان می شود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرسپولیس قهرمان می شود"، کلیک کنید.