پایان تلخ فصل پرحاشیه استقلال؛ جامی که از دست آبی ها سر خورد!

سپهر ستاری: لیگ برتر بیست وسوم برای استقلال به تلخ ترین شکل ممکن به پایان رسید و آبی پوشان پایتخت در شرایطی که تا پیش از هفته بیست وهشتم صدرنشین جدول بودند، در هفته های پایانی رقابت را به پرسپولیس واگذار کردند و جام قهرمانی را از دست دادند. استقلال پیش از این با شکست مقابل مس رفسنجان از جام حذفی هم کنار رفته بود تا در نهایت فصل را بدون کسب عنوان قهرمانی به پایان برساند.

بهترین نایب قهرمان تاریخ!

استقلال با کسب 67 امتیاز در لیگ برتر، عنوان بهترین نایب قهرمان تاریخ مسابقات را تصاحب کرد. آبی پوشان پایتخت با این تعداد امتیاز در 21 دوره از 23 دوره لیگ برتر می توانستند قهرمان شوند ولی با عملکرد درخشان پرسپولیس، دست شان از جام کوتاه ماند. شاگردان جواد نکونام در اولین فصل حضور او با 15 گل خورده و 19 کلین شیت، بهترین آمار دفاعی لیگ را ثبت کردند و با زدن 40 گل صاحب چهارمین خط حمله برتر بودند. استقلال با کسب 41 امتیاز از 45 امتیاز ممکن خانگی بهترین آمار تاریخ لیگ در دیدارهای خانگی را ثبت کرد و به رکورد قبلی پرسپولیس رسید. نقطه ضعف آبی ها اما دیدارهای خارج از خانه بود که در 15 بازی 8 بار مساوی کرد و 26 امتیاز به دست آورد. بهترین گلزن این فصل استقلال مهرداد محمدی بود که 8 گل زد و پس از او هم گوستاوو بلانکو با 6 گل زده قرار گرفت. ابوالفضل جلالی هم با ارسال 10 پاس گل فصلی رویایی و درخشان را سپری کرد.

استقلال این فصل از نظر دفاعی شرایط مطلوبی را سپری کرد و تیمی بود که سخت گل می خورد ولی در کارهای هجومی انتقاداتی به عملکرد این تیم وارد بود. آبی پوشان امسال 19 بار پیروز شدند که 11 مورد آن با نتیجه یک بر صفر بود و تنها 4 بار با اختلاف بیش از یک گل رقیبان خود را شکست دادند. در نهایت هم استقلالی که 16 هفته صدرنشین بود نتوانست قهرمان شود و پرسپولیس با 3 هفته صدرنشینی جام را تصاحب کرد.

پایان تلخ فصل پرحاشیه استقلال؛ جامی که از دست آبی ها سر خورد!

پرحاشیه ترین استقلال سال های اخیر

یکی از نکات مهم استقلال در لیگ برتر بیست وسوم، حواشی پرتعداد و تمام نشدنی این تیم بود. موضوعی که انرژی زیادی از تمام اعضای تیم گرفت و نقش مهمی در از دست رفتن قهرمانی داشت. استقلال از زمان آغاز پیش فصل تا امروز 3 مدیرعامل داشته که مدت زمان حضور علی خطیر بیشتر از حجت کریمی و فرشید سمیعی بوده است. در زمان مدیریت علی خطیر اختلافات زیادی بین او و جواد نکونام وجود داشت و به جز یک مقطع، این 2 نفر هرگز باهم کنار نیامدند. این اختلافات تاثیر زیادی روی عملکرد استقلال به خصوص در فصل نقل وانتقالات گذاشت و کاملا مشخص بود که مدیریت و کادر فنی استقلال هماهنگی لازم را ندارند. در نهایت همانطور که پیش بینی می شد، یکی از این 2 نفر استقلال را ترک کرد و خطیر نتوانست یک فصل کامل مدیرعامل آبی ها باشد. حتی در زمان جدایی خطیر هم شدت اختلاف او و نکونام واضح بود و مدیرعامل استقلال در مصاحبه ای، از این اتفاق ابراز خوشحالی کرد.

جدا از اختلافات داخلی و مشکلات بین کادر فنی و مدیریت، استقلالی ها امسال بارها نسبت به عملکرد داوران هم موضع گیری داشتند. این موضوع در مقطع پایانی فصل به اوج خودش رسید و تقریبا هر هفته کادر فنی استقلال و بازیکنان این تیم با عبارت «نمی گذارند قهرمان شویم» نسبت به اتفاقات داوری واکنش نشان می دادند. اتفاقی که باعث شد اعضای استقلال بارها به کمیته انضباطی احضار شوند و حتی نارضایتی بعضی داوران را هم به همراه داشت.

پایان تلخ فصل پرحاشیه استقلال؛ جامی که از دست آبی ها سر خورد!

درخشان مثل کاپیتان های استقلال

در شرایطی که اختلافات زیادی بین مدیرعامل و سرمربی استقلال وجود داشت، رختکن این تیم شرایط متفاوتی را سپری کرد. کادر فنی و بازیکنان استقلال امسال ارتباط خیلی خوبی باهم داشتند و کاملا همدل بودند. در این بین نباید از عملکرد درخشات بازیکنانی چون حسین حسینی و روزبه چشمی عبور کرد که فصل فوق العاده ای را سپری کردند. حسینی که ابتدای فصل حتی تا آستانه جدایی از استقلال هم پیش رفت، در نهایت ماندنی شد یکی از بهترین فصول دوران بازی خود را سپری کرد. چشمی هم از نظر فنی فوق العاده کار کرد و در کنار این موضوع در مدیریت بازیکنان داخل زمین نقش مهمی داشت.

بزرگ ترین بدشانسی استقلال اما مصدومیت طولانی مدت چند بازیکن تاثیرگذار این تیم مثل کوین یامگا، مهدی مهدی پور و آرمین سهرابیان بود که به خصوص در مقطع پایانی فصل کار را برای نکونام سخت کرد. موضوعی که او خودش هم بارها به آن اشاره داشت و معتقد بود دستش خالی است.

پایان تلخ فصل پرحاشیه استقلال؛ جامی که از دست آبی ها سر خورد!

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پایان تلخ فصل پرحاشیه استقلال؛ جامی که از دست آبی ها سر خورد!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پایان تلخ فصل پرحاشیه استقلال؛ جامی که از دست آبی ها سر خورد!"، کلیک کنید.