وقت خدمت،خبر شهادت پسرم رسید

وقت خدمت،خبر شهادت پسرم رسید

رو به حضرت کرده و از آقا عذر می طلبد که بدون تکمیل زیارت و خدمت  مجبور به بازگشت است؛ از حضرت می خواهد کارها را درست کند تا بتواند زودتر به منزل برگشته و خودش آهسته آهسته خبر شهادت فرزند را به مادرش بدهد.  

به گزارش هنر برتر، متن پیش رو گفت وگوی قدس با خادمیار قرآنی بارگاه منور رضوی است که می توانید بخوانید: چهارم آبان سال 1401 طبق وعده هر ماه برای خدمت در حرم منور امام هشتم(ع) راهی مشهد شد. در ساعات نخست حضورش در حرم مطهر و ساعت استراحت به تلاوت قرآن پرداخت. ناظم کشیک او را فراخوانده و دستور می دهد باید به تهران بازگردد؛ دلش می گیرد و با پرسش های متعدد، متوجه می شود سومین فرزندش در یک حمله تروریستی شهید شده است.

رو به حضرت کرده و از آقا عذر می طلبد که بدون تکمیل زیارت و خدمت  مجبور به بازگشت است؛ از حضرت می خواهد کارها را درست کند تا بتواند زودتر به منزل برگشته و خودش آهسته آهسته خبر شهادت فرزند را به مادرش بدهد.  
این ها گوشه ای از روایت سیدمحسن معصومی پدر شهید نخبه حمله تروریستی شاهچراغ(ع) از خدمت در مضجع شریف امام هشتم(ع) است. دهه کرامت برای روزنامه قدس فرصتی فراهم کرد تا با این خادمیار قرآنی حرم مطهر امام مهربانی ها گفت وگویی داشته باشیم که مشروح آن را در ادامه می خوانید.

حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع) با گسترش وسیعی که در دو دهه اخیر داشته، خدمت های زیادی در حرم مطهر ایجاد شده است. از طرفی فرصتی برای هموطنان دیگر استان ها و شهرها فراهم آمده تا توفیق خادمی این مضجع شریف را از آن خود کنند. این سعادت برای آقای معصومی و فرزندانش چگونه حاصل شده است؟
ما ایرانی ها عِرق بسیاری به ولی نعمت خود علی بن موسی الرضا(ع) داریم و به طبع زیارت و خدمت به ایشان آرزوی همه ماست. قدیم که رسم بود هر کس می خواست به مشهد بیاید برای خداحافظی به منزل بقیه اقوام می رفت. حدود 10سال سن داشتم که یکی از اقوام ما برای خداحافظی آمده بود که به او گفتم من هم می آیم. رفتم قلکم را شکستم و پول آن را به فامیلمان دادم. او هم گفت: «با رغبت تو را به مشهد می برم و برمی گردانم».

و شما هم راهی مشهد شدید…
بله. نخستین سفرم به مشهد این گونه اتفاق افتاد و در آن سفر من بیمار شدم و برای اینکه سربار اقوام نباشم خودم را به حرم مطهر رساندم و رو به حضرت گفتم: آقاجان به شما می گویند غریب. امروز من هم غریبم! من زایرت هستم، شفایم را بده که سربار اقوام خود نباشم. این را گفتم و از ایوان طلای صحن انقلاب بیرون آمدم، بعد آن دعا احساس کردم بهتر شده ام. 

56 سال پس از نخستین زیارت خود به خادمی حضرت درآمدید؟
پس از آن زیارت که با پول قلک خودم به زیارت آمدم حلاوت این زیارت بارها تکرار شد و سعی می کردم مناسبت ها را در مشهد باشم و حتی قشنگ ترین لحظه زندگی ام را در مشهد رقم زدم و ماه عسل به همراه همسرم به زیارت حضرت آمدیم. سال 1396 نیز حسب این ارادت ها در 66سالگی توفیق حاصل شد تا لباس خادمی حضرت را بپوشم. من این خادمی را فقط دعوت خود حضرت می دانم.

شما خادمیار قرآنی هستید و در واقع سعادت خدمت به قرآن و عترت را یک جا روزی خود کرده اید. 
دقیقاً همین طور است. پسرم سیدفریدالدین در حدود چهار سالی که خادم حرم مطهررضوی بود به حفظ قرآن اهتمام داشت. در هر سفرش به مشهد، یک جزء یا کمتر و یا بیشتر را حفظ می کرد و تا خدمت ماه بعدی به مرور محفوظات می پرداخت. 
زمانی هم که به تهران برمی گشتیم از برادرش می خواست از روی قرآن محفوظاتش را خط ببرد اگر جایی را اشتباه خوانده، اصلاح کند. سه ماه پیش از شهادتش که به مشهد آمده بودیم، گفت: یک جزء و نیم مانده تا حفظ کل قرآن را به اتمام برساند و با شهادت نتوانست حافظ کل قرآن شود.

شهید سیدفریدالدین بعد شما به خادمی حضرت درآمد؟
تقریباً دو سال پس از اینکه من و پسر دومم سیدسعیدالدین به خادمی حضرت نایل آمدیم. در یکی از سفرها به مشهد سیدفریدالدین هم همراه ما آمد و همکاران خیلی از او خوششان آمده و جذبش شده بودند. در آن سفر یک محفل قرآنی در دارالقرآن الکریم برپا شد که از او هم خواستند تلاوت کند. پسرم به جایگاه رفت و با صوت زیبا و دلنشینی قرآن خواند. از قضا حجت الاسلام مهدی شجاع، رییس وقت دارالقرآن الکریم هم در این محفل حضور داشت. بعداً فهمیدیم به همکاران گفته بود چنین فرد توانمند و نخبه ای را چرا می گذارید از این مجموعه برود؟ او را جذب کنید و این گونه او خادم حضرت شد.

خاطرتان هست شهید چه مدت پیش از شهادت برای خدمت به مشهد سفر کرده بود؟
او در فاصله آخرین خدمت تا وقت شهادت که چهارم آبان سال 1401 بود یک نوبت خدمت داشت ولی در سفر آخرش به مشهد با حضرت زمزمه های طولانی داشت که همکاران به شوخی به او می گویند چه خبر است این قدر وقت حضرت را می گیری؟ پسرم هم در جواب آن ها می گوید این آخرین سفرم به مشهد است.

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وقت خدمت،خبر شهادت پسرم رسید" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وقت خدمت،خبر شهادت پسرم رسید"، کلیک کنید.