ورود سامانه بارشی به تهران/ کاهش دما از فردا

ورود سامانه بارشی به تهران/ کاهش دما از فردا

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، سامانه بارشی امروز (26 بهمن) وارد استان می شود همچنین روند کاهش دما از روز جمعه (27 بهمن) آغاز می شود و تا روز دوشنبه (30 بهمن) ادامه دارد.

به گزارش هنر برتر، بر اساس بررسی نقشه های پیش یابی و تحلیل الگوهای همدیدی آسمان استان تهران قسمتی ابری تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد ملایم از بعد از ظهر امروز (26 بهمن) با نفوذ سامانه بارشی به تدریج افزایش ابر و وزش باد و تا روز جمعه (27 بهمن) در بعضی ساعات بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق، در نیمه شمالی بارش برف و باران در ارتفاعات، بارش برف گاهی کولاک برف و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.

همچنین برای روزهای شنبه تا یکشنبه (28 و 29 بهمن) در بعضی ساعات وزش باد شدید و در مناطق جنوبی و غربی استان تهران گاهی وزش باد خیلی شدید و در ارتفاعات بارش پراکنده برف مورد انتظار است. 

روند کاهش دما از فردا (27 بهمن) آغاز می شود و تا روز دوشنبه (30 بهمن) ادامه دارد. کاهش محسوس دمای روزانه جمعه (27 بهمن) و دمای شبانه شنبه و یکشنبه (28 و 29 بهمن) در سطح استان تهران پیش بینی می شود. 

همچنین پدیده مه و کاهش موقت دید به ویژه ساعات شب در روز جمعه (27 بهمن) دور از انتظار نیست.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا (27 بهمن) ابری، در بعضی ساعت ها همراه با بارش باران و وزش باد همچنین کاهش محسوس دما با احتمال رگبار و رعد و برق با بیشینه و کمینه دمای 14 و 9 درجه سانتیگراد و پس فردا (28 بهمن) نیمه ابری، به تدیج کاهش ابر،گاهی وزش باد شدید، در شب کاهش محسوس دما با بیشترین و کمترین دمای 16 و 5 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه توچال با کمینه دما منفی 5 درجه سانتیگراد، سردترین ایستگاه و ورامین و فرودگاه امام (ره) با بیشینه هوای 21 درجه سانتیگراد، گرم ترین ایستگاه های استان تهران در 24 ساعت گذشته گزارش شده است. 

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود سامانه بارشی به تهران/ کاهش دما از فردا" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود سامانه بارشی به تهران/ کاهش دما از فردا"، کلیک کنید.