هواشناسی 1402/11/20؛ سامانه بارشی در راه ایران/ پیش بینی بارش های شدید در برخی مناطق

هواشناسی 1402/11/20؛ سامانه بارشی در راه ایران/ پیش بینی بارش های شدید در برخی مناطق

آفتاب نیوز :

بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا در اکثر مناطق کشور جو آرام و پایداری همراه با افزایش نسبی دما در نیمه شمالی کشور حاکم است.

یکشنبه آینده با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در مناطقی از جنوب غرب و جنوب ابرناکی، باران، رعدوبرق و وزش باد روی می دهد.

در جزایر شمالی خلیج فارس و شمال بوشهر بارش ها شدت دارد و دریا مواج و متلاطم خواهد بود. روز دوشنبه گستره فعالیت سامانه بارشی استان های کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، غرب کرمان و هرمزگان را در بر می گیرد و برای جزایر واقع در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی شده است.

سه شنبه آینده در شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده و وزش باد شدید پیش بینی شده و بعدازظهر سه شنبه سامانه بارشی از کشور خارج می شود.

 توصیف سامانه: وزش باد به نسبت شدید و افزایش ارتفاع موج

زمان پایان: بعدازظهر جمعه 1402/11/20

نوع مخاطره: وزش باد به نسبت شدید (بیشینه سرعت وزش باد تا 26 نات) و بیشینه ارتفاع موج تا 180 سانتی متر با تاکید بر مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس

منطقه اثر:

جمعه 1402/11/20: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس

اثر مخاطره: اختلال در تردد و فعالیت های دریایی، احتمال پاره شدن تور های صیادی و خطر غرق شدن شناگرها، احتمال خسارت به تاسیسات ساحلی و فراساحل و اختلال در فعالیت سکو های نفتی توصیه: منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی، محدودیت در تردد شناور های سبک و اتخاذ تمهیدات لازم جهت ورود و خروج کشتی ها به بنادر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی 1402/11/20؛ سامانه بارشی در راه ایران/ پیش بینی بارش های شدید در برخی مناطق" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی 1402/11/20؛ سامانه بارشی در راه ایران/ پیش بینی بارش های شدید در برخی مناطق"، کلیک کنید.