هشدار؛ به تهران مهاجرت نکنید

هشدار؛ به تهران مهاجرت نکنید

آفتاب نیوز :

محسن اردکانی گفت: با توجه به منابع محدود آبی در گستره استان تهران هر گونه بارگذاری جدید جمعیت در تهران امکان پذیر نیست و دیگر ظرفیت جدیدی برای تامین آب آن وجود ندارد که باید در این زمینه تجدیدنظر شود.

وی ادامه داد: در موضوع بارگذاری جمعیت در هر اقلیمی نخستین چیزی که باید رعایت شود، آمایش سرزمینی است که موضوع اصلی آمایش سرزمین هم آب است.

مدیرعامل آبفای استان تهران خاطرنشان کرد: در گذشته ها تمدن ها در کنار آب شکل می گرفته و هر جا آب بود، آبادی هم وجود داشت.

اردکانی گفت: باید با توجه به آمایش سرزمین بررسی کرد که ظرفیت تامین آب برای جمعیت جدید وجود دارد یا ندارد و اگر وجود دارد، اجرا شود و در غیر این صورت باید تجدیدنظر کرد.

وی در باره طرح های تامین آب برای تهران ادامه داد: الان چند طرح مطرح است که دو طرح در دست اجرا و یکی هم در دست مطالعه است.

این مقام مسیول افزود: یکی از این طرح ها علاج بخشی سد لار است که 162 میلیون مترمکعب در سال آب را منتقل می کند.

مدیرعامل آبفا استان تهران خاطرنشان کرد: همچنین طرح دوم جایگزین انتقال آب از سد طالقان که در حال اجرا است.

اردکانی گفت: یک طرح مطالعاتی داریم که طرح انتقال آب از ارتفاعات 2 هزار و 3 هزار است.

وی بیان کرد: در فصل هایی که حق آبه بران سمت مازندران آب را نیاز دارند، از آن استفاده خواهند کرد، اما در زمانی که نیازی به آب ندارند و این آب به سمت دریا سرازیر می شود و در بقیه فصول، به دریاچه سد امیرکبیر منتقل و ذخیره شود تا در دسترس قرار گیرد.

در فصل هایی که حق آبه بران سمت مازندران آب را نیاز ندارند و این آب به سمت دریا سرازیر می شود که حق آبه بران در فصولی که نیاز دارند آب را ببرند و در بقیه فصول این آب به دریاچه سد امیرکبیر منتقل شده و ذخیره شود و در دسترس قرار گیرد.

مدیرعامل ابفای استان تهران ادامه داد: البته طرح های دیگری هم وجود دارد که در دست مطالعه است.

اردکانی خاطرنشان کرد: این طرح ها همه اگر اجرا شود باز هم با توجه به محدودیت منابع آبی، تهران ظرفیت بارگذاری جدید جمعیتی ندارد و باید مراقب بود.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار؛ به تهران مهاجرت نکنید" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار؛ به تهران مهاجرت نکنید"، کلیک کنید.