نوشیدنی هایی که نباید بنوشید/ 5 نوشیدنی لاغری برانداز!

الهه جعفرزاده: چربی احشایی یا چربی تجمع یافته در ناحیه شکم با تضعیف سلامت متابولیک و خطر بیماری های مزمن از جمله بیماری قلبی و دیابت مرتبط است. علاوه بر این، این نوع چربی شکمی با افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان در زنان مرتبط است. خبر خوب این است که انتخاب هوشمندانه نوشیدنی ها می تواند به شما کمک کند این چربی های سرسخت شکم را یک بار برای همیشه از بین ببرید؛ بدین منظور لازم است تا حد ممکن از مصرف نوشیدنی های زیر بپرهیزید:

1) آبمیوه

فیبر موجود در میوه ها به شما کمک می کند سیر بمانید و کالری دریافتی را کنترل کنید، اما در رابطه با آبمیوه ها چنین چیزی صدق نمی کند. در آب میوه فیبر وجود ندارد و جای آن را مقدار زیادی شکر و کالری پر کرده است. نوشیدن مداوم آبمیوه های صنعتی می تواند سطح قند خون را افزایش دهد و تلاش شما برای از بین بردن چربی شکم را ضایع کند.

نوشیدنی هایی که نباید بنوشید/ 5 نوشیدنی لاغری برانداز!

2) اسموتی

در حالی که اسموتی ها مملو از مواد سالم مانند میوه ها و سبزیجات هستند، می توانند مملو از قند هم باشند. نوشیدن اسموتی باعث گرسنگی و پرخوری مکرر می شود و در طولانی مدت منجر به تجمع چربی در ناحیه شکم می گردد.

نوشیدنی هایی که نباید بنوشید/ 5 نوشیدنی لاغری برانداز!

3) نوشابه های گازدار

نوشابه های گازدار یکی دیگر از نوشیدنی های مملو از قند افزوده و کالری هستند که نقش موثری در تجمع چربی احشایی دارند. هم چنین محتوای قند بالای نوشابه می تواند باعث افزایش انسولین خون و درنهایت منجر به ذخیره چربی در اطراف شکم شود. به عبارتی مشکل نوشیدنی های گازدار قندی این است که قند خون را بالا می برند و در نتیجه بدن را وادار می کنند که آب را از سلول های خود بیرون بکشد تا آن را رقیق کند.

نوشیدنی هایی که نباید بنوشید/ 5 نوشیدنی لاغری برانداز!

4) مشتقات قهوه

افراط در نوشیدنی های ترکیبی که از قهوه مشتق می شوند، ممکن است بی ضرر به نظر برسد، اما قندهای پنهان و کالری های بالای آنها منجر به تجمع چربی در شکم می شوند. در حالی که قهوه سیاه به طور متوسط حدود پنج کالری در هر فنجان دارد، یک لیوان فراپوچینو حاوی حدود 300 کالری است که این میزان کالری، از یک وعده سیب زمینی سرخ شده بیشتر است.

نوشیدنی هایی که نباید بنوشید/ 5 نوشیدنی لاغری برانداز!

5) نوشیدنی های انرژی زا

نوشیدنی های انرژی زا با محتوای بالای کافیین و قند خود می توانند انرژی را به طور موقت افزایش دهند، اما به تدریج سبب افزایش چربی شکمی هم می شوند. برخی از نوشیدنی های انرژی زا علاوه بر محتوای قند افزوده و کالری بالا، حاوی شیرین کننده های مصنوعی هستند. شیرین کننده های مصنوعی این پتانسیل را دارند که بدن را فریب دهند تا فکر کند قند دریافت می کند؛ در حالی که اینطور نیست. این وضعیت باعث ایجاد گرسنگی و پرخوری می شود و از بین بردن چربی شکمی را دشوارتر می کند.

نوشیدنی هایی که نباید بنوشید/ 5 نوشیدنی لاغری برانداز!

این نوشیدنی ها را نخورید؛ چاق می شوید

تسکین فوری نفخ با این 7 نوشیدنی معجزه آسا

5 دمنوش طبیعی برای کاهش علایم آنفلوانزا و سرماخوردگی

این نوشیدنی به رفع یبوست کمک می کند

منبع: eatthis

47232

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نوشیدنی هایی که نباید بنوشید/ 5 نوشیدنی لاغری برانداز!" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نوشیدنی هایی که نباید بنوشید/ 5 نوشیدنی لاغری برانداز!"، کلیک کنید.