نمایش “سی و یکمین شب اجرای مده آ “در بندرانزلی روی صحنه رفت

هنر برتر/گیلان نمایش “سی و یکمین شب اجرای مده آ ” با نگاهی به نمایشنامه مده آ نوشته اوریپید که مسایل زنان را در عصر خود به نگارش درآورده، نوشته شده است.

در همین رابطه محمدرضا حسین زاده، نویسنده، طراح و کارگردان این نمایش امروز یکشنبه نهم اردیبهشت ماه در گفت وگو با هنر برتر اظهار کرد: موضوع این نمایش حول نادیده گرفتن حقوق زنان و تفاوت حق شخصی و مدنی آنان با مردان انتخاب شده است و اوریپید 350 سال قبل از میلاد مسیح از رنجی حرف می زند که مسبب یک تراژدی بزرگ می شود و آن رنج امروز نیز به اشکال مختلف وجود دارد.

نمایش "سی و یکمین شب اجرای مده آ "در بندرانزلی روی صحنه رفت

این هنرمند با بیان اینکه تیاتر هنر زنده، پویا و به روز است، افزود: تیاتر هنری است که دستمایه خودش را با نگاه به جامعه، گرفته و بعد از پرورش دوباره آن را به جامعه برمی گرداند و در این روش ممکن است راهکارها یا سوالاتی برای برانگیختن ذهن مخاطبان ایجاد کند و یا تماشاگر را وادار به تفکر و پیدا کردن راه حلی مناسب و درست کند یا باعث شود  نگاهی به وضعیت خودش و راهی برای بهبود اخلاقیات و رفتار و کنش های جامعه انجام دهد.

نمایش "سی و یکمین شب اجرای مده آ "در بندرانزلی روی صحنه رفت

حسین زاده با بیان اینکه این کار از پنجم اردیبهشت ماه در آمفی تیاتر شادروان مرادی اداره فرهنگ و ارشاد بندرانزلی روی صحنه رفته و اجرا تا چهاردهم اردیبهشت ماه ادامه دارد، گفت: زمان شروع اجرا از ساعت 19:30 هر روز است به استثنای روز آخر چهاردهم اردیبهشت ماه جمعه ساعت 16:30 به روی صحنه می رود.

نمایش "سی و یکمین شب اجرای مده آ "در بندرانزلی روی صحنه رفت

وی با اشاره به اینکه استقبال از این نمایش خوب بود، گفت: نمایش هایی با موضوعات اخلاقی، آرمانی و یا تاریخی، مخاطبین خاصی دارد و معمولا این مخاطبان خودشان نیز دستی بر ادبیات، شعر و یا هنر دارند حال در هر کسوتی که باشند معمولا دغدغه مند مسایل جامعه و یا کنشگر اجتماعی، محیط زیست و یا رفتار شناسی و روان شناسی هستند و قطعاً پس از بازدید از تیاتر می توانند پیام این هنر را در آثار خودشان به مخاطبینی که دارند اشاعه بدهند.

نمایش "سی و یکمین شب اجرای مده آ "در بندرانزلی روی صحنه رفت

حسین زاده در خصوص اهمیت شناخت بازیگر تیاتر از نقش و البته شخصیتی که  بر صحنه خلق می کند، تصریح کرد: هنرمند در هر حوزه کاری که ورود م کند باید مطالعه و کارشناسی داشته باشد و یا به قول ضرب المثل “درد کشیده طبیب است”  آشنا به مسیر و نشانه ها باشد.

نمایش "سی و یکمین شب اجرای مده آ "در بندرانزلی روی صحنه رفت

وی افزود: مطمیناً یک نویسنده، یک کارگردان و یا یک بازیگر اگر خودش دغدغه نداشته باشد و یا نسبت به مشکلات و هنجارهای جامعه و یا ناهنجاری های آن بی اطلاع باشد، موفق نمی شود و اثرش تاثیر لازم در ذهن و دل مخاطب را نخواهد داشت. البته تکنیک را هم در بازیگری نمی شود نادیده گرفت و در بسیاری از اوقات تکنیک ها هستند که اثر بخشی و زیبایی اثر را پر رنگ می کنند.

نمایش "سی و یکمین شب اجرای مده آ "در بندرانزلی روی صحنه رفت

این کارگردان تیاتر تاکید کرد: ما در حوزه تیاتر عقیده داریم اول باید بازیگر خودش از کارش لذت ببرد و به آن احساس مطلوب برسد، قطعاً در این صورت است که می تواند انتقال پیام و احساس مطلوب را به تماشاگر داشته باشد.

نمایش "سی و یکمین شب اجرای مده آ "در بندرانزلی روی صحنه رفت

حسین زاده گفت: “سی و یکمین شب اجرای مده آ ” با بازی عباس پیشگاه بحری، علیرضا غاروریانی، زهرا میری، سهیل خداخواه، لیلا دانش، مریم کردیزاد، سالار بلانش همچنین لیدا نورنیا در حال اجرا است و در این چند شب باقیمانده  همه شما عزیزان را  به تماشای این نمایش دعوت می کنیم.

 پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نمایش “سی و یکمین شب اجرای مده آ “در بندرانزلی روی صحنه رفت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نمایش “سی و یکمین شب اجرای مده آ “در بندرانزلی روی صحنه رفت"، کلیک کنید.