نقش موثر مامایی در کاهش آمار سزارین و افزایش زایمان طبیعی

نقش موثر مامایی در کاهش آمار سزارین و افزایش زایمان طبیعی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر نقش ماماها در افزایش زایمان طبیعی و کاهش سزارین تاکید کرد.

به گزارش هنر برتر و بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در پیام دکتر علیرضا زالی آمده است:«روز جهانی ماما فرصت مناسبی برای یادآوری اهمیت و جایگاه مامایی در نظام سلامت و تجلیل و قدرانی از خدمات خالصانه و زحمات بی شایبه کسانی است که نخستین لحظه های شوق انگیز زیستن را نظاره گر هستند.

 تلاش جامعه مامایی در راستای کاهش آمار سزارین و افزایش زایمان طبیعی، ارتقای بهداشت باروری، انجام مشاوره ها و آموزش های دوران بارداری، مراقبت های مادر و نوزاد و پایش رشد کودک و سلامت زنان جامعه و تامین سلامت و کاهش میزان مرگ و میر مادران و نوزادان که یکی از شاخص های مهم توسعه به شمار می رود، ستودنی است.

اگرچه آموزش همگانی و ارتقای سلامت کار دشواری است اما ترویج زایمان طبیعی و توسعه بلوک های زایمان قطعا فردایی بهتر را برای هر جامعه نوید می دهد.

در این راستا با عنایت به سیاست های جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، توجه به مامایی و توانمندسازی ماماها و تسهیل بهره گیری از خدمات آنان اعم از پوشش های بیمه ای و رفع مشکلات صنفی ضروری است.

جامعه مامایی با بهره گیری از دانش و تخصص، مهارت و تجربه به آموزش و فرهنگ سازی در جمعیت تحت پوشش خود می پردازند تا بستر مناسبی فراهم آورند برای این که جامعه ای سالم، پویا، پرنشاط با حضور مادران و کودکانی سالم داشته باشیم.

اینجانب ضمن تبریک این روز به تمامی ماماهای شاغل در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به ویژه اساتید، دانشجویان و ماماهای فعال در واحدهای بهداشتی و درمانی، از تلاش های این عزیزان در راستای سلامت مادران و کودکان قدردانی کرده و  توفیق، سلامت و سربلندی یکایک آنان را از درگاه خداوند متعال خواستارم.»

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نقش موثر مامایی در کاهش آمار سزارین و افزایش زایمان طبیعی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نقش موثر مامایی در کاهش آمار سزارین و افزایش زایمان طبیعی"، کلیک کنید.