مهلت تعریف حساب وکالتی و ثبت نام خودرو تمدید می شود/ پیش بینی واردات بالغ بر 35 هزار خودرو دیگر

مهلت تعریف حساب وکالتی و ثبت نام خودرو تمدید می شود/ پیش بینی واردات بالغ بر 35 هزار خودرو دیگر

رییس سازمان توسعه تجارت، با اشاره به مشکلی که در ارسال اطلاعات مشتریان از بانک ها به سامانه یکپارچه صورت گرفته، از تمدید مهلت تعریف حساب وکالتی نزد بانک ها تا روز پنجشنبه خبر داد و تاکید کرد: چنانچه لازم باشد مهلت ثبت نام را هم تمدید خواهیم کرد و این اطمینان را می دهیم که تا آخرین تقاضا را پاسخگو باشیم.

به گزارش هنر برتر، مهدی ضیغمی در گفت وگویی با خبرنگاران اظهار کرد: عرضه در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی که از شهریور ماه آغاز شد، در هر نوبت، بر اساس خودروهایی که وارد کشور شده بودند یا نزدیک به کشور بودند، عرضه صورت گرفت. هر چه که جلوتر آمدیم، هم تعداد شرکت هایی که درخواست واردات خودرو دارند، زیاد شده، همچنین تعداد (حجم دستگاهی) خودروهایی که وارد می شوند، بیشتر شده است.

عدد تخصیصی برای واردات، عدد خوبی است

رییس سازمان توسعه تجارت ادامه داد: به هر میزان که ارز برای واردات خودرو تخصیص داده می شود، میزان واردات خودروها عملاً افزایش پیدا می کند. تاکنون بیش از 750 میلیون یورو تنها برای خودروهای بنزینی و بیش از 200 میلیون یورو برای خودروهای برقی تخصیص داده ایم که عدد قابل توجهی است؛ گرچه که برای خودروهای بنزینی، این ارز توسط شرکت ها تامین نشده اما به هر روی بخش قابل توجهی از آن در حال تامین است. 

وی تصریح کرد: البته تاکید می شود که شیب تامین ارز نیز توسط شرکت ها در حال بالا رفتن است و از سوی دیگر نیز توسط بانک مرکزی همکاری خوبی برای تخصیص وجود دارد. 

12 هزار نفر از 30 هزار متقاضی، خودروی خود را انتخاب کرده اند

مدیر طرح واردات خودروها، خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه طی چندین نوبت، سامانه بازگشایی شد و دست افراد را در انتخاب خودروها باز گذاشتیم و از 30 هزار نفری که در مرحله اول (اسفند ماه سال گذشته) ثبت نام کردند و در سامانه دارای نوبت هستند، 12 هزار نفر تاکنون خودروهای خود را انتخاب کرده اند و 18 هزار نفر دیگر باقی مانده اند، همچنان برنامه عرضه وجود دارد و ظرف یک تا دو نوبت عرضه دیگر، تخصیص خودروی این افراد نیز تعیین تکلیف می شود.

ادامه دارد…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مهلت تعریف حساب وکالتی و ثبت نام خودرو تمدید می شود/ پیش بینی واردات بالغ بر 35 هزار خودرو دیگر" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مهلت تعریف حساب وکالتی و ثبت نام خودرو تمدید می شود/ پیش بینی واردات بالغ بر 35 هزار خودرو دیگر"، کلیک کنید.