مردم، رییس جمهوری پرکار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب را انتخاب کنند

مردم، رییس جمهوری پرکار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب را انتخاب کنند

هنر برتر/گیلان استاندار گیلان، با بیان اینکه مقدمات برگزاری انتخابات 8 تیر فراهم است، یادآور شد: طبق فرموده رهبری، مردم باید رییس جمهوری فعال، پرکار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب را انتخاب کنند.

اسدالله عباسی امشب، 15 خردادماه در مراسم گرامیداشت ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین پانزدهم خرداد که در حسینیه اعظم حرم مطهر آقا سید جلال الدین اشرف(ع) آستانه اشرفیه برگزار شد، حادثه 15 خرداد را حادثه ای فراموش نشدنی دانست و اظهار کرد: 15 خرداد سال 42 مبدا نهضت الهی انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به مقابله جمعی از علما و فضلا و طلاب حوزه علمیه قم با طاغوت در سال 42، افزود: امام علیه رژیم ستمشاهی فریاد زد و مشعل انقلاب را روشن کرد، اما طاغوتیان و ایادی شان به حوزه علمیه یورش بردند و طلاب بی دفاع را به خاک و خون کشیدند و قرآن ها را آتش زدند.

استاندار گیلان شهید سید یونس حسینی رودباری را اولین شهید انقلاب اسلامی دانست که افتخار گیلان است و عنوان کرد: انقلاب اسلامی حرکتی در امتداد عاشورا و قیام امام حسین(ع) بود که در مقابل جبهه باطل ایستاد، زیرا امام حسین خود و فرزندانش را فدا کرد تا اسلام و قرآن زنده بماند و به دست ما برسد و امروز وظیفه ما شیعیان است که این راه نورانی را با عزت و اقتدار ادامه دهیم.

عباسی دستاوردهای انقلاب را مرهون خون شهدا دانست و بیان کرد: شهدا در راه اعتلای اسلام و قرآن فداکاری کردند و راه را به ما نشان دادند؛ تا دنیا دنیاست جبهه باطل هم هست و لذا جبهه حق به مبارزه با جبهه باطل ادامه می دهد و در نهایت این جبهه حق است که به پیروزی می رسد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی از سال 42 تاکنون جبهه مقاومت را برای مقابله با استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل ایجاد کرده است، گفت: امام خمینی با انقلابش مردم سالاری دینی و مردمی کردن نظام از طریق همه پرسی قانون اساسی را به ارمغان آورد و مردم خودشان نظامشان را انتخاب کردند و پای جمهوریت و اسلامیت آن ایستادند و مقاومت کردند و شهید دادند و همچنان در مسیر هستند.

استاندار گیلان با اشاره به تلاش دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی در نخستین روزهای پیروزی انقلاب از طریق گروهک های ضد انقلاب و تجزیه طلب و کمونیست ها و منافقین، عنوان کرد: انواع و اقسام توطیه ها و کودتاها و ترورها را برنامه ریزی کردند و هشت سال جنگ تحمیلی را به راه انداختند؛ شاهد سکوت مرگبار جامعه جهانی در برابر جنایت های رژیم بعث علیه ملت ایران بودیم و ابرقدرت ها اقدام به تجهیز صدام با سلاح های شیمیایی و نامتعارف می کردند تا بتوانند با دامن زدن به اختلافات مسلمانان، امت اسلام را در منطقه تضعیف و انقلاب را نابود کنند.

وی ایجاد رژیم صهیونیستی در منطقه خاورمیانه را به مثابه غده سرطانی برای پیشبرد اهداف استکبار دانست و بیان کرد: بیش از 70 سال است که جامعه جهانی شاهد جنایت های غیر انسانی صهیونیست ها علیه مردم فلسطین هستند، اما در نهایت این جبهه باطل است که نابود می شود.

عباسی مسیله فلسطین را مسیله مهم اعتقادی دانست و تاکید کرد: رییس جمهور شهیدمان در سازمان ملل قرآن را به جهانیان نشان داد و گفت که این کتاب با سوزاندن از بین نخواهد رفت، زیرا آموزه های قرآنی در جان مسلمانان نهادینه شده است.

وی با بیان اینکه بعد از رحلت امام، سکان هدایت کشور در اختیار رهبر انقلاب قرار گرفت و ایشان بدون کوچک ترین خللی راه امام و انقلاب را ادامه می دهند، خاطرنشان کرد: به برکت خون شهدا شاهد اعتلای نظام اسلامی هستیم.

استاندار گیلان با اشاره به عبور کشور از فراز و فرودها و پیچ و خم های تلخ و سخت این تاریخ 45 ساله، اضافه کرد: اگرچه با جنگ ها و ترورها و فتنه ها و اغتشاشات مواجه بودیم، اما دشمن همواره ناکام مانده است. البته دشمن خاموش نمی ماند و همواره برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی تلاش می کند.

عباسی به جنایت صهیونیست ها در ترور فرماندهان و دانشمندان کشور اشاره کرد و متذکر شد: دشمنان داعش را در منطقه ایجاد کردند تا روند عادی سازی رژیم صهیونیستی را پیش ببرند، اما طوفان الاقصی همه نقشه ها را خنثی کرد و عصبانیت امروز اسراییل ناشی از این ناکامی است.

وی با بیان اینکه اقدامات دولت مردمی و انقلابی سیزدهم مورد تمجید رهبر انقلاب قرار گرفته است، ادامه داد: دولت سیزدهم علاوه بر توسعه زیرساخت ها و دیپلماسی فعال، تجارت بین المللی و حل مسایل فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و امنیتی را در دستور کار داشت و کارهای خوبی را به انجام رساند، اما حادثه ناگهانی شهادت رییس جمهور و جمعی از یارانش بسیار دردناک بود.

استاندار گیلان به برگزاری انتخابات در 8 تیرماه با دستور رهبر انقلاب و در راستای قانون اساسی اشاره و عنوان کرد: مردم در مراسم تشییع شهدای خدمت حماسه آفریدند، زیرا آیت الله رییسی شعارهای انقلاب را در کشور و جهان زنده نگه داشت و براسای آرمان های انقلاب حرکت کرد و مردمی و جهادی و ولایی بود و در خدمت به مردم شب و روز نمی شناخت.

وی ایمان و اخلاص و امید را ویژگی شهید جمهور دانست و یادآور شد: دولت سیزدهم در شرایطی کار را آغاز کرد که با کسری بودجه 480 هزار میلیارد تومانی و سررسید اوراق و اسناد خزانه 530 هزار میلیارد تومانی مواجه بود و کشورهایی که دم از حقوق بشر می زنند، به ما واکنس کرونا نمی دادند و بیماران پروانه ای ما پرپر می شدند؛ البته دشمن به دنبال ضربه زدن به اسلام و قرآن و انقلاب است، اما خون شهدا دامان دشمن را می گیرد.

عباسی با اشاره به سفر اول رییس جمهور به گیلان و صحبت کردن با مردم در یکی از مناطق کم برخوردار، گفت: رییس جمهور شخصا در همه جلسات شورای عالی مسکن حضور داشت، زیرا می خواست مشکل مسکن و اشتغال را حل کند؛ خوشبختانه در گیلان اقدامات خوبی داشتیم و در دهه فجر گذشته بیش از 13 همت پروژه را افتتاح کردیم و 15 همت پروژه آماده افتتاح برای سفر دوم رییس جمهور داشتیم.

وی رفع ناترازی برق و گاز و احیای واحدهای صنعتی و تکمیل پروژه های راه آهن را از جمله مهمترین برنامه های دولت در گیلان دانست و تاکید کرد: رییس جمهور براساس عزت، حکمت و مصلحت دیپلماسی دولت را فعال کرد و شهید امیرعبداللهیان این کار را به نحو احسن پیش برد؛ در جریان شهادت آیت الله رییسی شاهد اعلام عزای عمومی در برخی از کشورها بودیم که سابقه نداشت و سران بیش از 70 کشور برای عرض تسلیت به ایران آمدند.

استاندار گیلان با بیان اینکه مقدمات برگزاری انتخابات 8 تیر فراهم است، یادآور شد: با رهبر انقلاب و رییس جمهور شهید پیمان بستیم که تا پای جان به مردم خدمت صادقانه کنیم؛ طبق فرموده رهبری، مردم باید رییس جمهوری فعال، پرکار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب را انتخاب کنند.

وی صحنه انتخابات را صحنه رقابت برای خدمت دانست و بیان کرد: باید رییس جمهور در تراز نظام اسلامی را انتخاب کنیم که مانند شهید رییسی مردمی و ولایتمدار و جهادی باشد.

عباسی با اشاره به برنامه های دولت سیزدهم برای حمایت از کشاورزان، اضافه کرد: طبق دستور رییس جمهور قرار بود که میزان تولید و میزان مصف برنج و چای سنجیده شود و به اندازه نیاز واردات داشته باشیم و لذا در سال جهش تولید، باید این راه را ادامه دهیم.

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مردم، رییس جمهوری پرکار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب را انتخاب کنند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مردم، رییس جمهوری پرکار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب را انتخاب کنند"، کلیک کنید.