مجوزهای کاغذی تا پایان سال باید شناسه یکتا شوند

مجوزهای کاغذی تا پایان سال باید شناسه یکتا شوند

رییس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار گفت: تا امروز امروز(24 بهمن ماه) بیش از 20 هزار مجوز به شناسه یکتا تبدیل شده است اما براساس قانون باید تمامی مجوزها تا پایان سال به شناسه تبدیل شوند.

به گزارش هنر برتر، امیر سیاح در حاشیه مراسم تبدیل مجوزهای کاغذی شش اتحادیه صنفی به شناسه یکتا اظهار کرد: قانون به مدت دو سال مهلت داده که همه مجوزهای کاغذی در سطح کشور به الکترونیکی تبدیل شود و بر این اساس همه خدمات به فعالین اقتصادی از سال آینده با شناسه الکترونیکی یکتا ارایه می شود.

رییس مرکز مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار ادامه داد: تمام فعالان اقتصادی که دارای مجوز کسب و کار هستند تا پایان سال فرصت دریافت شناسه یکتا دارند. برای دریافت شناسه یکتا تنها کد پستی، شناسه صنفی، شماره تلفن همراه و کد ملی مورد نیاز است.

وی با تاکید بر اهمیت اتصال کلیه دستگاه ها به درگاه ملی مجوزها اظهار کرد: تقریبا تمام دستگاه ها به غیر از آموزش و پرورش، وزارت علوم و بخشی از معدن وزارت صمت هنوز به این سامانه برای تبدیل مجوز به شناسه یکتا متصل نشده اند اما تلاش می کنیم تا پایان سال به این شناسه متصل شوند. البته وزارت آموزش و پرورش تا پایان ماه جاری به شناسه یکتا متصل خواهد شد.

سیاح تاکید کرد: تا امروز 20 هزار شناسه یکتا برای اصناف صادر شده است اما بر اساس آنچه که اتاق اصناف اعلام کرده بیش از سه میلیون واحد صنفی در کشور وجود دارد.

وی گفت: بیش از یک میلیون واحد صنفی زیرزمینی در کشور وجود دارد که در اینستاگرام، سایت های مختلف و مغازه ها بدون مجوز فعالیت اقتصادی می کنند که آنها نیز برای ادامه فعالیت خود و دریافت خدمات دولتی باید از سال آینده شناسه یکتا دریافت کنند.

پایان خبر هنر برتر 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجوزهای کاغذی تا پایان سال باید شناسه یکتا شوند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجوزهای کاغذی تا پایان سال باید شناسه یکتا شوند"، کلیک کنید.