ماهی مرکب غول پیکر با تخم هایی در دست در دام دوربین ها افتاد/ فیلم

ماهی مرکب غول پیکر با تخم هایی در دست در دام دوربین ها افتاد/ فیلم

به گزارش خبرگزاری هنر برتر، در اعماق تاریک آب، جایی که نور خورشید نمی رسد، یک وسیله نقلیه از راه دور گونه ای از Cephalopod را مشاهده کرد که تعداد کمی از انسان ها در طول عمر خود موفق به مشاهده آن ها می شوند؛ این ماهی مرکب در حالی در دام دوربین ها افتاد که یک دسته تخم را محکم در آغوش گرفته بود.

این صحنه یکی از عجیب ترین منظره هایی است که تاکنون با دوربین ها ضبط شده است؛ تعداد کمی از ماهی های مرکب از این طریق تخم های خود را پرورش می دهند. اما آنچه بیش از همه تعجب برانگیز بود، این موضوع بود که این تخم ها به طور غیرمعمولی عظیم بودند؛ تقریبا دو برابر بزرگ تر از تخم های دیگر ماهی های مرکب در حال پرورش بودند.

استیون هادوک، دانشمند دریایی از موسسه تحقیقاتی آکواریوم خلیج مونتری (MBARI) می گوید:« آب های کره زمین بزرگترین فضا برای حیات هستند؛ دنیایی ناشناخته که خیلی برای اکتشافات جا دارند.»

رویارویی غیرمنتظره ما با یک ماهی مرکب که تخم های غول پیکری را پرورش می دهد، توجه همه را در اتاق کنترل کشتی جلب کرد.

این کشف درحالی اتفاق افتاد که استراتژی تولید مثل بسیاری از ماهی های مرکب همچنان یک راز است؛ حتی در بخش های عمیق اقیانوس این راز تقریبا تا به امروز فاش نشده است.

با وسایل نقلیه از راه دور، محققان شروع به یادگیری بیشتر از اقیانوس می کنند؛ محققان این وسیله نقلیه کنترل از راه دور را از روی یک کشتی روی سطح کنترل می کنند و اکنون تعدادی ماهی مرکب در اعماق دریا را دیده اند که صدها تخم را حمل می کنند.

مشاهده اخیر از این ماهی مرکب خاص و نوزادانش در سفری به خلیج کالیفرنیا در سال 2015 اتفاق افتاد. در یکی از غواصی های خود، ROV Doc Ricketts با هیولایی روبرو شد که در عمق 2566 متری معلق بود. اکثر آنها دارای ورقه هایی از تخم های کوچکتر هستند که تخمین زده می شود تا 3000 عدد تخم را در یک زمان حمل کنند. محققان تخمین زدند که این ماهی مرکب فقط چند تخم، شاید 30 یا 40 عدد، با خود حمل می کرد و هر تخم بزرگ، تا 11.7 میلی متر قطر داشت.

او احتمالاً از خانواده Gonatidae یا ماهی مرکب بازویی است.

البته تعداد بیشتر فرزندان، احتمال زنده ماندن برخی تا بزرگ سالی و ساختن بچه ماهی مرکب را افزایش می دهد. اما شرایط در دریاچه دریایی نسبت به آب های بالا پایدارتر و قابل پیش بینی تر است، جایی که در دسترس بودن غذا یا شکارچیان دیگر نگرانی بزرگ این گونه های دریایی نیست.

منبع: sciencealert

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماهی مرکب غول پیکر با تخم هایی در دست در دام دوربین ها افتاد/ فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماهی مرکب غول پیکر با تخم هایی در دست در دام دوربین ها افتاد/ فیلم"، کلیک کنید.