ماجرای التماس صهیونیست‌ها به ایران در آستانه اجرای عملیات «وعده صادق»

فرمانده نیروی هوافضای سپاه مطرح کرد؛

ماجرای التماس صهیونیست‌ها به ایران در آستانه اجرای عملیات «وعده صادق»

سردار «حاجی‌زاده» ماجرای التماس صهیونیست‌ها به ایران در آستانه اجرای عملیات «وعده صادق» را تشریح کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری هنر برتر، سردار سرتیپ «امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست تبیینی بصیرتی-سیاسی با موضوع «آثار و پیامد‌های عملیات وعده صادق» که با حضور اساتید بسیجی حوزه علمیه قم برگزار شد، با گرامیداشت دهه ولایت، به عملیات «وعده صادق» اشاره کرد و اظهار داشت: این عملیات به جنایت اسرائیل در زمینه کنسولگری ایران در سوریه بازگشت دارد و چرایی آن نیز عملیات «طوفان‌الاقصی» است که با یک پیروزی راهبردی همراه بود؛ از این‌رو اسرائیلی‌ها به دنبال جبران این شکست بودند که رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کردند «شکست آنها قابل ترمیم نیست».

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: اسرائیلی‌ها در ۹ ماه گذشته فقط توانسته‌اند کودکان و زنان را به شهادت برسانند و تنها پیروزی آنها، پیروزی تاکتیکی بود که این هم جبران‌کننده شکست راهبردی نیست؛ از این‌رو موجودیت رژیم صهیونیستی در خطر افتاده است.

وی با بیان اینکه اسرائیل برای جبران شکست راهبردی خود به کنسولگری ایران حمله کرد، افزود: اسرائیل با بررسی‌های خود دریافت که در سرزمین فلسطین به بن‌بست خورده است؛ از این‌رو قصد حمله به حزب‌الله را داشت؛ اما، چون ریسک آن بالا بود به کنسولگری ایران حمله کرد تا چند سردار سپاه را در منطقه‌ای که سرزمین ایران است، به شهادت برساند تا از این طریق بتواند پیروزی راهبردی را به‌دست بیاورد؛ به همین دلیل بعد از حمله، شروع به رجزخوانی کرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به اینکه اسرائیلی‌ها در حمله به کنسولگری ایران دچار خطای محاسباتی شده بودند، عنوان کرد: مسئولان ایرانی به دنبال جنگ نیستند؛ اما خطوط قرمزی دارند که اسرائیلی‌ها فکر آن را نکرده و تصور نمی‌کردند که ایران پاسخ دهد.

سردار حاجی‌زاده افزود: پس از سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی، اسرائیلی‌ها متوجه شدند که پاسخ ایران قطعی است؛ لذا از طریق واسطه‌ها شروع به تهدید کردند، اما پس از گذشت چند روز که متوجه شدند ایران به تهدید‌ها توجهی نمی‌کند و به‌دنبال پاسخ، آن هم نه از طریق نیرو‌های نیابتی، بلکه از داخل سرزمین ایران است، به التماس افتادند و از طریق کشور‌های همسایه خواهش کردند که به‌صورت خفیف پاسخ دهیم.

وی همچنین به نقش شهیدان «رئیسی» و «امیرعبداللهیان» در عملیات وعده صادق اشاره و بیان کرد: در اجرای عملیات وعده صادق، دولت، دیپلماسی و رسانه در کنار میدان و نیرو‌های مسلح قرار گرفتند که نتیجه این عملیات، بسیار ارزشمند شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه اضافه کرد: اگر اراده رهبر معظم انقلاب اسلامی نبود، هیچ فردی جرأت انجام دادن چنین کاری را نداشت و این عملیات همان‌طور که پیروزی راهبردی برای ما بود، شکستی به شکست‌های اسرائیل اضافه کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماجرای التماس صهیونیست‌ها به ایران در آستانه اجرای عملیات «وعده صادق»" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماجرای التماس صهیونیست‌ها به ایران در آستانه اجرای عملیات «وعده صادق»"، کلیک کنید.