قیمت جدید برنج هندی و پاکستانی اعلام شد/ جزییات تغییر قیمت

قیمت جدید برنج هندی و پاکستانی اعلام شد/ جزییات تغییر قیمت

به گزارش خبرگزاری هنر برتر، مسیح کشاورز گفت: در سنوات گذشته میزان واردات برنج به گونه ای بود که بخشی از آن پس از انتقال به فروردین و اردیبهشت به امر تنظیم بازار کمک می کرد، اما امسال براساس واردات یک میلیون تنی برنج که در سال قبل توسط بخش خصوصی انجام شد، عملا این اتفاق نیفتد.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: او از واردات 200 هزار تن برنج از ابتدای سال خبر داد و گفت: امسال پیشنهاد ما این بود که 600 تا 800 هزار تن برنج قبل از دوره ممنوعیت وارد شود که میزان واردات فعلی یک سوم تا یک چهارم رقم فعلی است.

کشاورز ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که اگر 300 هزار تن برنج تا قبل از دوره ممنوعیت وارد نشود، با خلا بازار مواجه خواهیم شد و از طرفی با عدم ثبت سفارش برنج با گرانی قیمت در بازار مواجه خواهیم شد.

دبیرانجمن تولیدکنندگان و تامین کنندگان برنج افزود: برنج ایرانی یکی از عوامل رکود است که مردم به سمت برنج ارزان قیمت خارجی نروند که به ضرر تولید داخل تمام شود و امسال هم اعلام کرده ایم که طبق سنوات قبل اگر هماهنگی استانی انجام شود که خریداران مورد تشویق قرار بگیرند، برنج ایرانی با قیمت مناسب در دوره ممنوعیت عرضه می شود.

او در واکنش به بیان برخی اظهار نظرها مبنی بر تامین کسری 600 هزار تنی برنج از طریق واردات گفت: با توجه به بیان برخی اظهار نظرات مبنی بر آنکه کسری سالانه 600 تا 700 هزار تنی برنج از طریق واردات، این سوال مطرح است که آیا طی این سال ها برنج های وارداتی دور ریخته شده است؟ گفتنی است با توجه به نزدیک شدن به فصل ممنوعیت، وزارت جهاد باید ثبت سفارش برنج را انجام دهد تا دچار چالش نشویم.

کشاورز متوسط قیمت هرکیلو برنج هندی در بنکداری ها را 46 هزار تومان و برنج پاکستانی را 52 تا 53 هزار تومان اعلام کرد و افزود: با احتساب سود 30 تا 40 درصدی، هرکیلو برنج هندی در خرده فروشی ها با نرخ 50 هزار تومان و پاکستانی 60 هزار تومان عرضه شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و تامین کنندگان برنج گفت: دست اندرکاران برنج ایرانی باید در برنامه ریزی ها از نظرات بخش خصوصی استفاده کنند و با برنامه مناسب در خصوص نحوه خرید و توزیع نگذارند بخش کشاورزی و بازار دچار آسیب شود به طوریکه برای تنظیم بازار ناگریز شویم به سراغ ذخایر رویم.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت جدید برنج هندی و پاکستانی اعلام شد/ جزییات تغییر قیمت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت جدید برنج هندی و پاکستانی اعلام شد/ جزییات تغییر قیمت"، کلیک کنید.