قیمت این خودرو 400 میلیون تومان ریخت/ ریزش قیمت پژوپارس، عجیب شد

قیمت این خودرو 400 میلیون تومان ریخت/ ریزش قیمت پژوپارس، عجیب شد

به گزارش خبرگزاری هنر برتر، سعید موتمنی، فعال بازار خودرو درخصوص وضعیت بازار گفت: قیمت ها در بازار خودرو از اواخر هفته گذشته روند کاهشی به خود گرفته است و خودروهای نو، کارکرده، وارداتی و مونتاژی ریزش قیمت داشته اند.

وی افزود: اکثر خودروهایی که بیش از 500 میلیون قیمت دارند، بین 10 تا 20 میلیون تومان افت قیمت داشته اند و حتی قیمت خودرویی مانند پژوپارس 20 تا 40 میلیون تومان افت کرده است.

موتمنی درخصوص ریزش قیمت خودروهای داخلی توضیح داد: قیمت پژوپارس که تا چند روز پیش 675 میلیون تومان بود به 655 میلیون تومان رسیده است و حتی تا 635 میلیون هم به فروش می رسد و قیمت دنا اتوماتیک که یک میلیارد و 150 میلیون بود به یک میلیارد و 125 میلیون تومان رسیده است.

این فعال بازار خودرو در مورد وضعیت خودروهای مونتاژی گفت: خودروهای مونتاژی بین 80 تا 120 میلیون تومان کاهش قیمت داشته اند، به طوری که لاماری حدود 80 میلیون و جک J4 بیش از 100 میلیون تومان کاهش قیمت داشته است.

وی در مورد ریزش قیمت خودروهای وارداتی که به کف خیابان رسیده اند نیز گفت: هیوندای کرتا وارداتی کرمان موتور که اوایل فروردین تا 3 میلیارد و 800 میلیون تومان قیمت داشت با ریزش 400 میلیونی در حال حاضر 3 میلیارد و 400 میلیون تومان قیمت خورده است.

موتمنی در گفت وگو با اقتصادآنلاین اضافه کرد: کیا سلتوس که سه میلیارد و 900 میلیون بود، 300 میلیون ریزش قیمت داشته است، اما قیمت هیوندای توسان پایین نیامده و همچنان حول 4 میلیارد و 800 میلیون تومان می چرخد. قیمت النترا 100 میلیون افت داشته و در میان خودروهای وارداتی، کرولا کاهش قیمت زیادی داشته و 450 میلیون تومان ارزان تر شده است.

این کارشناس حوزه خودرو تصریح کرد: خودرو چون به یک کالای سرمایه ای تبدیل شده است و قیمت آن ارتباط نزدیکی با تنش های سیاسی و نوسانات ارزی دارد و از آنها تاثیر می پذیرد، به دلیل این که اوضاع کمی آرام شده شاهد عقب نشینی ها قیمت ها هستیم، قیمت خودرو که در سال جدید 3 تا 5 درصد افزایش یافته بود، آرام آرام در حال نزدیک شدن به قیمت اسفندماه است.

موتمنی در پاسخ به این سوال که آیا افت قیمت ها تاثیری در افزایش معاملات داشته است، گفت: تقاضا برای خودرو در بازار کم است و با کاهش قیمت، خرید و فروش به آن صورت که باید انجام نمی شود، قیمت ها در بازار واقعا بالا است و مشتری کمتر مراجعه می کند.

وی افزود: تقاضا صرفا برای خودروهایی که اختلاف قیمت میان قیمت مصوب کارخانه ای و بازار آزاد آن زیاد است، بالاست، اما در بازار فعالیتی دیده نمی شود.

رییس سابق اتحادیه نمایشگاه داران خودرو اظهار کرد: اگر خودرو مرتب و روزانه فاکتور شود، تفاوت قیمت بازار و کارخانه پایین می آید، اگر می خواهیم خودرویی که به کالای سرمایه ای تبدیل شده مجدد به کالای مصرفی تبدیل شود باید عرضه افزایش یابد تا دیگر بازار خودرو از نوسانات ارز و تنش های سیاسی هم تاثیر نپذیرد.

موتمنی در پایان تاکید کرد: محدودیت و عرضه قطره چکانی خودرو در بازار سبب شده تا فاصله قیمتی کارخانه و بازار آزاد حفظ شود، برای عبور از این وضعیت یا باید تولید افزایش یابد و یا این که واردات بیشتر شود.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت این خودرو 400 میلیون تومان ریخت/ ریزش قیمت پژوپارس، عجیب شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت این خودرو 400 میلیون تومان ریخت/ ریزش قیمت پژوپارس، عجیب شد"، کلیک کنید.