فعالیت های دریایی در خزر ممنوع شد

فعالیت های دریایی در خزر ممنوع شد

آفتاب نیوز :

هواشناسی مازندران با اشاره به شکل گیری جریانات شمالی همراه با عبور موج از تراز میانی جو، پیش بینی کرد که دریای خزر با وزش باد شدید مواج خواهد شد و برای فعالیت های دریایی مناسب نخواهد بود.

هواشناسی مازندران با بیان اینکه این سامانه ناپایدار مناطق ساحلی و دور از ساحل را تحت تاثیر قرار می دهد و بیشینه سرعت وزش باد در مناطق نزدیک ساحل تا 9 و در فراساحل نیز تا 12 متر بر ثانیه خواهد رسید که این امر باعث شکل گیری امواج تا 1.1 متری در مناطق ساحلی و در فراساحل نیز تا 1.7 متری می شود و برای فعالیت های دریایی مناسب نخواهد بود.

هواشناسی، احتمال خطر غرق شدن شناگران و قایق های سبک و تفریحی، احتمال آسیب دیدن شناورهای متوسط واختلال در فعالیت شناورهای صید کیلکا را اثر مخاطره این سامانه ناپایدار عنوان کرد.

هواشناسی مازندران در این اخطاریه علاوه بر ممنوع بودن شنا و غواصی در طی این مدت، نسبت به تردد قایق ها و شناورهای سبک تفریحی و صیادی وصید پره و کیلکا و فعالیت شناورهای متوسط هشدار داد.

مازندران حدود 480 کیلومتر از سواحل جنوبی دریای خزر را در اختیار دارد که بیشترین میزان در میان سه استان شمالی است.

براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی مازندران طی امروز و فردا ابری، در ارتفاعات مه آلود، گاهی با رگبار باران، وزش باد و احتمال رعد و برق پیش بینی کرد و مقدار بارندگی در ارتفاعات بیشتر خواهد بود.

روزهای پنجشنبه و جمعه آسمان مازندران نیمه ابری تا ابری به ویژه در دامنه ها و ارتفاعات استان با رگبار پراکنده و وزش باد همراه خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فعالیت های دریایی در خزر ممنوع شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فعالیت های دریایی در خزر ممنوع شد"، کلیک کنید.