فروش 40 بازوی رباتیک هوشمند حمل بار ایران ساخت/امکان حرکت دورانی بدون محدودیت

در یک شرکت دانش بنیان محقق شد؛

فروش 40 بازوی رباتیک هوشمند حمل بار ایران ساخت امکان حرکت دورانی بدون محدودیت

متخصصان یک شرکت دانش بنیان داخلی، موفق به طراحی و ساخت «بازوی رباتیک هوشمند» با درجه آزادی 7 و قابلیت حمل بار تا 250 کیلوگرم برای واحد های صنعتی کشور شدند.

سهیل آهنگریان، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه صنعت رباتیک، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری هنر برتر، درباره آخرین محصول طراحی شده توسط متخصصان این شرکت دانش بنیان گفت: بازوی رباتیک با درجه آزادی 7 و مجهز به یک محور خطی، از جمله آخرین محصولات این شرکت دانش بنیان است.

آهنگریان، درباره درجه آزادی این ربات هوشمند گفت: مهم ترین قسمت فناورانه این بازوی رباتیک هوشمند، درجه آزادی 7 آن است که امکان حرکت دَوَرانی بدون محدودیت را برای حمل، جابه جایی و هر وظیفه دیگری که به آن محول شود را فراهم می کند.

وی در همین راستا ادامه داد: این بازوی رباتیک، قابلیت حمل بار تا وزن 250 کیلوگرم را دارد و درواقع، این ربات، یک بازوی ماهر قابل برنامه نویسی است.

این فناور حوزه رباتیک توضیحات بیشتری درباره کارکرد های این ربات، ارایه کرد و گفت: این ربات مانند یک نیروی انسانی ماهر، قابلیت کار با ابزاری که برای آن تعریف می شود را دارد. 

آهنگریان افزود: برای نمونه اگر وظیفه یا task جوشکاری برای این ربات، تعریف شود، این بازو مانند یک اوپراتور انسانی قابلیت کار در همان حوزه را دارد.

 

بازوی رباتیک هوشمند داخلی با قابلیت برنامه ریزی و درجه آزادی 7 ساخته شد

فروش 40 نمونه از بازوی رباتیک هوشمند برای محیط های صنعتی 

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درخصوص تجاری سازی این محصول و مشابه های خارجی آن افزود: رباتیک، یک صنعت تحریمی است و تعداد معدودی از کشورها، تولیدکننده ربات های صنعتی هستند. درحال حاضر، از نمونه های اولیه این ربات ها، حدود 40 دستگاه در واحد های صنعتی کشور به فروش رسیده است.

آهنگریان به مخاطبان هدف این محصول پرداخت و گفت: مهم ترین ویژگی که ربات های صنعتی باید داشته باشند، قابلیت انجام یک کار تکراری در مدت زمان معین است. یعنی کاری که یک نیروی انسانی در مدت زمان زیاد نمی تواند انجام دهد.

وی در همین راستا تصریح کرد: به همین دلیل، مهم ترین مخاطبان هدف این ربات ها، کارخانه جات و واحد های صنعتی هستند.

این فناور حوزه رباتیک در پایان اضافه کرد: این بازوی رباتیک با برق سه فاز در یک واحد صنعتی، کار می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فروش 40 بازوی رباتیک هوشمند حمل بار ایران ساخت/امکان حرکت دورانی بدون محدودیت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فروش 40 بازوی رباتیک هوشمند حمل بار ایران ساخت/امکان حرکت دورانی بدون محدودیت"، کلیک کنید.