عوامل رشد شاخص بورس روزهای اخیر چه بود؟

در گفت وگو با هنر برتر تشریح شد؛

عوامل رشد شاخص بورس روزهای اخیر چه بود؟

یک کارشناس بازار سرمایه با توجه به اینکه قیمت آخرین معاملات روز گذشته کمتر از قیمت پایه سهام ها بود، گفت: امروز بازار سهام به سوی ثبات و یا اندکی کاهشی قدم بردارد. همچنین پیش بینی می شود که این روند تا پایان هفته ادامه خواهد یافت. شایان ذکر است که مسیر رشد بازار به تداوم آرامش در فضای سیاسی و همچنین رشد قیمت دلار نیمایی باز می گردد.

احمد اشتیاقی کارشناس بورس و اوراق بهادار درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری هنر برتر، در خصوص رشد دو روز اخیر بازار سرمایه گفت: رشد بازار در اثر عملکرد توامان چند عامل بود. به هر جهت در هفته های گذشته کاهش شدیدی داشتیم و پس از فروکش کردن تنش ها در خاورمیانه و کاهش احتمال درگیری مستقیم ایران و رژیم صهیونیستی بازار به نوعی در حال اصلاح خود است.

وی ادامه داد: در شرایطی که فضای غبار آلود سیاسی برطرف شده و به نظر می رسد که شرایط روبه آرامش می رود، بازار خودش را در معاملات چند روز گذشته نشان داد. علاوه بر این قیمت کامودیتی ها (کالا هایی که به صورت خام و اولیه تولید می شوند) روند رو به رو رشدی داشت.

اشتیاقی تاکید کرد: رقابت روز چهارشنبه هفته گذشته در بورس کالا بر سر محصولات فولاد مبارکه بر پایه دلار آزاد 62 هزار استوار بود که این خود نشانه ای است که بازار نظر بر سود آوری از محل رشد قیمتی کامودیتی ها دارد. اخبار غیر رسمی نیز تصریح می کنند که بانک مرکزی از روند تثبیت قیمت ارزی در حال عقب نشینی است و به احتمال زیاد قیمت دلار نیمایی تا 50 هزار تومان اصلاح می شود.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: بازار از مجموعه این عوامل استقبال کرده و طی دو روز گذشته روند مثبتی در رشد شاخص بازار سرمایه شکل گرفت. روند رشد در امروز به دلیل کمبود نقدینگی متوقف شد و از همین رو می توان به این نتیجه رسید که انتشار اخبار جدید بورس روز های آرامی را داشته باشد.

اشتیاقی گفت: تثبیت شرایط سیاسی و همچنین رشد قیمت دلار نیمایی در سامانه مبادله طلا و ارز می تواند بازار سرمایه را به تدریج در شرایط صعودی قرار دهد. شایان ذکر است که به تدریج گزارش های 12 ماهه شرکت ها نیز منتشر می شود و اگر «ای پی اس» در عدد خوبی باشد، روند رشد ادامه خواهد داشت.

تا آخر هفته بازار چگونه خواهد بود

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: با توجه به اینکه قیمت آخرین معاملات روز گذشته کمتر از قیمت پایه سهام ها بود امروز بازار سهام به سوی ثبات و یا اندکی کاهشی قدم بردارد. همچنین پیش بینی می شود که این روند تا پایان هفته ادامه خواهد یافت. شایان ذکر است که مسیر رشد بازار به تداوم آرامش در فضای سیاسی و همچنین رشد قیمت دلار نیمایی باز می گردد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عوامل رشد شاخص بورس روزهای اخیر چه بود؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عوامل رشد شاخص بورس روزهای اخیر چه بود؟"، کلیک کنید.