طهرانچی سیاست های انتخاباتی دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد

طهرانچی سیاست های انتخاباتی دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، سیاست های انتخاباتی دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری هنر برتر، محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، سیاست های انتخاباتی دانشگاه آزاد اسلامی را به روسای استان ها و واحدهای ویژه دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

متن اطلاعیه دکتر طهرانچی به شرح زیر است:

روسای استان ها و واحدهای ویژه دانشگاه آزاد اسلامی
موضوع: انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری

در نظام مردم سالاری دینی که به یمن انقلاب باشکوه امام خمینی (ره) بنیان گذاشته شد و با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) قوام یافته است؛ ریاست جمهوری به عنوان عالی ترین مقام رسمی کشور پس از رهبری از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

مشارکت بالا و بالطبع پشتوانه قوی مردمی و نیز انتخاب اصلح با شاخص های فعال، پرکار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب دو رکن مهمی هستند که در انتخابات ریاست جمهوری نقش حیاتی دارند و تضعیف این دو رکن، آسیب های بعضاً جبران ناپذیری ایجاد خواهد کرد.

مشارکت بالا و انتخاب رییس جمهوری با رای بالا و استظهار رییس جمهور به این پشتیبانی موجب اعتبار در داخل و خارج کشور و نیز انفاذ بیشتر رای رییس جمهور و قدرت وی و دولتش در حل مسایل خواهد شد و انتخاب اصلح و قرار گرفتن فردی تراز در مسند ریاست جمهوری، زنجیره ای از توفیقات در سایر حوزه ها را به دنبال خواهد داشت.

یکی از خطوط اصلی تبلیغی دشمنان، القاء و تثبیت بی اثری رای مردم و ناامیدی به کارکرد صندوق رای است. طبیعتاً در مقابل این خط، باید ایستاد و هم به صورت مستند و مستدل و هنرمندانه، اثر رای مردم را نشان داد و هم عالمانه و هنرمندانه تبیین کرد که هرگاه رییس جمهوری پرکار و انقلابی روی کار آمده است، چه ثمرات شگرفی برای کشور در رسیدن به ایران قوی به دنبال داشته است. شهادت رییس جمهور شهید که وجودش عزیز و مغتنم بود و رفتنش داغی سنگین بر دل نهاد، کشور را در شرایط حساسی قرار داده و اهمیت انتخابات ریاست جمهوری پیش رو دوچندان شده است.

بر این اساس، تمهید مقدمات تحقق چنین واجبی، جزو واجبات است و بر همه ارکان دانشگاه است که هرچه در توان دارند، در این زمینه در طبق اخلاص نهند. نقش نمایندگان اینجانب در هییت های نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاهیان در این زمینه بسیار مهم است.

ضمن گرامیداشت یاد و نام رییس جمهور شهید و همراهان عزیزشان، سیاست های انتخاباتی دانشگاه آزاد اسلامی به شرح زیر ابلاغ می شود:

  1. دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به تاکیدات و رهنمودهای انتخاباتی امامین انقلاب  و در راستای ارتقای سطح شناخت و آگاهی و آموزش های عمومی و ترویج هنجارهای انتخاباتی و کمک به مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح، تمام مساعی و ظرفیت های شبکه شهرپایه خود را در این زمینه به کار خواهد گرفت. در همین راستا ضروری است واحدها از هر نوع کار ابتکاری نهادهای دانشجویی و استادی که منجر به افزایش مشارکت و انتخاب اصلح می شود، حمایت کنند.
  2. ضروری است هییت های نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاهیان به صورت مستمر تشکیل جلسه داده و ضمن رصد مستمر وضعیت، برای تمهید مطالب فوق الذکر بیندیشند و اقدام کنند.
  3. دانشگاه آزاد اسلامی به هیچ نحو اجازه نخواهد داد منابع و امکانات این دانشگاه چه به لحاظ سخت افزاری و چه به لحاظ نرم افزاری، له یا علیه شخصی خاص به کار گرفته شود.
  4. در مقطع تبلیغات رسمی، حضور تمام افرادی که مورد تایید شورای محترم نگهبان قرار گرفتند با اطلاع ریاست واحد دانشگاهی در دانشگاه مجاز است. این حضور می تواند در قالب های سخنرانی و تبیین مواضع، پرسش و پاسخ، مناظره، برگزاری کرسی های آزاداندیشی و… باشد.
  5. حضور نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری یا دیگران با تایید هییت نظارت بر تشکل های اسلامی در قالب های سخنرانی و تبیین مواضع، پرسش و پاسخ و برگزاری کرسی های آزاداندیشی مجاز است. بدیهی است حضور محکومین فتنه 1388 و اغتشاشات 1401 در دانشگاه به جهت سخنرانی و تبیین مواضع، پرسش و پاسخ و… مجاز نیست.
  6. قبل از ایام رسمی تبلیغات انتخاباتی، تبلیغ مستقیم ممنوع است. حضور افراد بدون تبلیغ مستقیم و در قالب سخنرانی، پرسش و پاسخ، مناظره و برگزاری کرسی های آزاداندیشی و با تایید هییت نظارت مجاز است.
  7. هییت های نظارت با رعایت عدالت در چارچوب این ضوابط، زمینه را برای طرح تمام سلایق و دیدگاه ها و ب هدف کمک به مشارکت حداکثری و شناخت و انتخاب اصلح در محیط دانشگاه فراهم آورند.

لازم است هییت های نظارت مستمراً در این ایام گزارش اقدامات در چارچوب این ابلاغ را به دبیرخانه هییت مرکزی نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاهیان ارسال کنند و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جمع بندی و تحلیلی از عملکرد استان ها به اینجانب ارایه کنند.

محمدمهدی طهرانچی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طهرانچی سیاست های انتخاباتی دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طهرانچی سیاست های انتخاباتی دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد"، کلیک کنید.