شمال پرتقاضا شد/ کردستان جا ندارد

شمال پرتقاضا شد/ کردستان جا ندارد

دبیر ستاد مرکز خدمات سفر از ازدحام مسافر در استان های شمالی و غربی ایران در تعطیلات نیمه خردادماه خبر داد و گفت: ظرفیت اقامتگاه های رسمی در استان های کردستان و اردبیل تقریبا تکمیل شده است و حتما پیش از سفر به این مناطق، برای رزرو اقامتگاه اقدام شود.

مصطفی فاطمی در گفت وگو با هنر برتر در ارزیابی وضعیت سفر در تعطیلات نیمه خردادماه، اظهار کرد: رصد اقامتگاه های رسمی در سراسر کشور نشان می دهد مطابق گذشته، استان های شمالی با حجم قابل توجهی از مسافر مواجهند، اما بیشترین رشد تقاضا برای سفر در استان های غربی به ویژه کردستان است. درحال حاضر ظرفیت اقامتگاه های در شهرهای سقز، بانه و مریوان صددرصد تکمیل شده و سنندج به عنوان شکل جایگزین برای اقامت در کردستان پیشنهاد می شود.

او اضافه کرد: باید درنظر داشت که ظرفیت اقامتگاه ها در استان کردستان در مقایسه با استان های شمالی بسیار محدود است، بنابراین زودتر تکمیل می شود. توصیه می شود پیش از سفر به استان های غربی به ویژه کردستان از قبل اقامتگاه رزرو شود.

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی با توجه به تکمیل ظرفیت اقامت در کردستان، به افرادی که قصد سفر به غرب ایران را دارند، سفر و اقامت در استان های ایلام، همدان، لرستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی را پیشنهاد کرد.

دبیر ستاد مرکزی خدمات سفر همچنین گفت: ظرفیت اقامتگاه های رسمی استان اردبیل نیز درحال حاضر تا 90 درصد تکمیل شده است و بهتر است پیش از سفر به این استان نیز، محل اقامت رزرو شود.

فاطمی ادامه داد: قرار بود طرح سالم سازی دریا از ابتدای خردادماه از سوی وزارت کشور ابلاغ شود تا سواحل با نظارت و تجهیز بیشتری آماده میزبانی از مسافران باشند. البته طرح سالم سازی دریا به طور کامل اجرا نشده است و بسیاری از سواحل پس از آزادسازی، تجهیز و سامان دهی نشده اند و ممکن است متولی نداشته باشند، بنابراین توصیه می شود مسافران از سواحلی که هیچ تابلویی درباره شنا کردن یا ممنوعیت شنا ندارد، وارد دریا نشوند.

او همچنین پیش بینی کرد با توجه به تعطیلی اماکن گردشگری و تاریخی و موزه ها در روز 14 خردادماه، احتمالا موجی از سفرها را به سمت طبیعت شاهد باشیم.

دبیر ستاد مرکزی خدمات سفر با اشاره به برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) و حجم تقاضا برای سفر به تهران و قم در روزهای پیش رو، اظهار کرد: در تهران و قم مشکل اقامتی وجود ندارد و با توجه به افزایش دمای هوا و احتمال گرمازدگی مسافران، اورژانس و هلال احمر در مسیر حرکت مسافران و زایران مستقر خواهند شد.

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شمال پرتقاضا شد/ کردستان جا ندارد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شمال پرتقاضا شد/ کردستان جا ندارد"، کلیک کنید.