سیگنال نشست شورای حکام به بازار ارز / دلار به کدام سو می رود؟

سیگنال نشست شورای حکام به بازار ارز / دلار به کدام سو می رود؟

به گزارش هنر برتر، قیمت دلار در هفته دوم خرداد در حالی در کریدور پنجم یک کانال پیشروی کرد که بازار ارز نیمه تعطیل بود و معامله گران چندان تمایلی به مبادله نداشتند.

تجارت نیوز در خبری نوشت:دلار در آخرین معامله روز یکشنبه 13 خرداد در پله های سوم و چهارم از کانال پایانی کریدور ششم به کار خود پایان داد.

بازار ارز به کام افزایشی ها می چرخد؟

برگزاری نشست شورای حکام و این احتمال که برای ایران عواقبی نظیر فشار حداکثری و تحریم ها در پی داشته باشد، امکان افزایش قیمت دلار در روزهای آتی را بالا برد. این در حالی بود که 14 خرداد نشست مذکور در وین آغاز به کار کرد.

در این نشست رافایل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، هشدار داده است ذخیره اورانیوم غنی شده ایران، از جمله اورانیومی که تا درجه خلوص 60 درصد غنی شده، رو به افزایش است. این موضوع که در روزهای گذشته نیز برخی تحلیلگران سیاسی احتمال مطرح شدن آن را بالا می دانستند، می تواند در بازگشایی بازار ارز به نفع افزایشی ها تمام شود.

مقام های ایران نیز در حاشیه این نشست، توانایی درباره ساخت سلاح اتمی را غیرقابل قبول عنوان کردند؛ اما همین مساله می تواند منجر به صدور قطعنامه علیه ایران در نشست شورای حکام شود که تا روز جمعه ادامه دارد.

پیش بینی قیمت دلار

گفتنی است بازار ارز در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه همچنان نیمه تعطیل است و نمی توان انتظار رونق خاصی از این بازار داشت. به همین خاطر احتمال ماندگاری قیمت دلار در روند رنج و محدوده های قیمتی فعلی بالا پیش بینی می شود.

کارشناسان اقتصادی به لحاظ شرایط کلان اقتصادی، احتمال نمی دهند دلار قیمت های پایین تر از نیمه کریدور پنجم را ببیند. به همین دلیل آنها سیاست تثبیت ارزی در شرایط تحریمی را به هیچ وجه عقلانی و منطقی نمی دانند.

شایان ذکر است قیمت درهم روز یکشنبه با رقم 16 هزار و 170 تومانی معامله شد و رشد 70 تومانی داشت. تتر روی رقم 58 هزار و 900 تومانی معامله شد.

قیمت پوند انگلیس با رشد 500 تومانی با رقم 75 هزار و 530 تومانی معامله شد و یورو نیز روی رقم 64 هزار 380 تومانی ایستاد.

همچنین اسکناس دلار روز یکشنبه 13 خرداد با رقم 45 هزار و 182 تومان و حواله دلار با رقم 42 هزار و 187 تومان عرضه شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیگنال نشست شورای حکام به بازار ارز / دلار به کدام سو می رود؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیگنال نشست شورای حکام به بازار ارز / دلار به کدام سو می رود؟"، کلیک کنید.