سقوط آزاد طلا/ فلز زرد چند قیمت خورد؟

به گزارش خبرگزاری هنر برتر، قیمت طلا امروز پس از ناکامی در بازپس گیری مقاومت حیاتی 2 هزار و 400 دلاری، به دلیل پایین آمدن تقاضا در نتیجه کاهش تنش ها سقوط کرد. امروز هر اونس طلا با افت قیمت بیش از 48 دلاری به قیمت 2 هزار و 341 دلار رسید.

سقوط آزاد طلا/ فلز زرد چند قیمت خورد؟

با کاهش تنش ها در منطقه تقاضا برای دارایی امن نیز کاهش پیدا کرده ست. از طرف دیگر کاهش انتظارات برای پایین آوردن نرخ بهره توسط فدرال رزرو نیز بر قیمت این فلز گران بها تاثیر گذاشته است. از طرف دیگر بازدهی 10 ساله خزانه داری آمریکا به 4.66 درصد افزایش یافت. بازدهی دارایی های نزولی مانند اوراق قرضه ایالات متحده با این احتمال افزایش می یابد که فدرال رزرو در کاهش نرخ بهره در مقایسه با سایر بانک های مرکزی کشورهای توسعه یافته عقب مانده است. بازده اوراق قرضه بالاتر، به نوبه خود، بر دارایی های بدون بازده مانند طلا تاثیر می گذارد، چراکه طلا را به جایگزینی با حذابیت کمتر برای سرمایه گذاری تبدیل می کند.

در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY)، که ارزش دلار آمریکا را در برابر شش ارز اصلی دنبال می کند، در محدوده 106.00 تثبیت شد. طلا یک دارایی به دلار است، بنابراین نوسانات دلار بر قیمت آن تاثیر می گذارد.

در آینده، چشم سرمایه گذاران بر روی داده های اولیه تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه اول است، که در روز پنجشنبه منتشر خواهد شد. تخمین زده می شود که اقتصاد ایالات متحده 2.5٪ رشد کرده باشد. رشد قوی نشان دهنده هزینه های مصرف کننده قوی و تولید بالاتر است که منجر به فشار قیمت های بالاتر می شود. اعداد تولید ناخالص داخلی بالاتر به فدرال رزرو اجازه می دهد تا نرخ بهره را در سطوح بالای فعلی نگه دارد، که در نهایت تقاضای دلار آمریکا را بهبود می بخشد.

منبع: fxstreet

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سقوط آزاد طلا/ فلز زرد چند قیمت خورد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سقوط آزاد طلا/ فلز زرد چند قیمت خورد؟"، کلیک کنید.