سرلشکر سلامی: مصمم تر از قبل در برابر دشمن شمشیر می زنیم

سرلشکر سلامی: مصمم تر از قبل در برابر دشمن شمشیر می زنیم

فرمانده کل سپاه گفت: سپاه در نبرد با دشمن و آن زمانی که شمشیر می زد و گام های محکمش را مثل کوه با ثبات برمی داشت، شکل گرفت و استوار ماند و همچنان مصمم است تا آن راه را ادامه دهد و قاطعانه در برابر دشمن شمشیر می زنیم .

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری هنر برتر، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در جمع پاسداران  لشکر 14 امام حسین (ع) ضمن تبریک ایام دهه کرامت اظهار داشت: از خداوند سپاسگزارم که در اربعین شهادت یک مجاهد میدان دیده، اسوه تقوا و تواضع، مجاهد خستگی ناپذیر که متعلق به لشکر 14 و مکتب امام حسین است، افتخار و توفیق حضور در این جمع را پیدا کردم.

وی با بیان اینکه استان اصفهان با بیش از 23 هزار شهید نقشی بدون جایگزین و بی بدیل و منحصر به فرد در مجموعه مجاهدت های بزرگ ملت عزیز و شرافتمند ایران در صحنه های سخت جهاد بر عهده داشته است، افزود: مردان این خاک در خط ممتدی از جهاد از منطقه سیستان و بلوچستان در دهه اول انقلاب اسلامی در مواجهه با اشرار، در کردستان و مقابل تجزیه طلبی شهر ها را آزاد کردند و شجاعانه و رشادتمندانه تاثیری باشکوه از جهاد و شهادت طلبی را ترسیم کردند، اما این شروع کار بود چرا که مردمان عزیز، مومن، ولایتمدار، انقلابی و آزاده با حریت، غیرت و جوانمردی سراسر میدان های جنگ را سرشار از جوانان رشید خود کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه لشکر های این استان از جمله لشکر 14 امام حسین، لشکر 8 نجف اشرف، گروه های توپخانه، مهندسی و همه واحد های این استان خط شکنان و صف شکنانی مثال زدنی بودند، بیان کرد: در این مسیر سردارانی حضور داشته و دارند که در سپهر افتخارات امت اسلام همانند خورشید می درخشند، شهیدانی همانند سرلشکر شهید پاسدار حاج حسین خرازی، فرمانده ای نابغه، شجاع، صاحب تدبیر، خط شکن که با همراهی ایمان و قلب خود می جنگید؛ او اهل جهاد و فرزند شهادت بود و سرانجام در حالی که ابوالفضلی دست خود را از دست داده بود، خدا را ملاقات کرد.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه سرلشکران بزرگ این استان، فرماندهان فراموش ناشدنی تاریخ اسلام و ایران هستند، گفت: شهید مصطفی ردانی پور نمونه یک مجاهد با تقوا بود که وارستگی او انتها نداشت، سرلشکر شهید حاج احمد کاظمی اسوه یک مجاهد خستگی ناپذیر در تمام میدان ها و عرصه ها بود، شهید همت یک فرمانده درخشان، یک فرمانده استثنایی با نفوذ کلام، نگاهی عمیق، معنویتی وسیع و شهید سرلشکر پاسدار سید محمد حجازی معرفتی عمیق، مجاهد، حاضر در هر میدان از ایران تا لبنان بود و سرلشکر شهید حاج علی زاهدی نیز تا به این لحظه آخرین شهید پرورش یافته در مکتب امام حسین (ع) در این لشکر است.

وی با بیان اینکه اینجا مانند دارخوین قطعه ای از بهشت خداست، تصریح کرد: شهید زاهدی فرمانده این لشکر و دیگر لشکر ها بود و در 3 مقطع در لبنان مقابل رژیم صهیونیستی حاضر شد و این خطوط جبهه اصفهان در داخل و خارج از کشور است که در هر نقطه ای نیاز باشد پا به رکاب هستند و این لشکر 14 امام حسین مجمع اصحاب آن حضرت است تا هرجا نیاز باشد از آرمان های این انقلاب شکوهمند، دستاورد های عظیم، کرامت، عزت، اقتدار، اعتبار و منزلت این ملت عزیز دفاع کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: لشکر 14 امام حسین تمام خطوط را می شکست و در عملیات فرماندهی کل قوا تا در شکست حصر آبادان و رمل های طریق القدس و دیگر عملیات های وسیع از جمله فتح خرمشهر، رمضان خط شکنان این لشکر در میدان بودند و درخشیدند و شما همان وارثان شهیدان و جانبازان و آزادگان و رزمندگان آن لشکر شکوه آفرین هستید، به دنبال همان رسالتید؛ همچنان شهید می دهید، در جنوب شرق کشور راه را بر اشرار که عوامل پیاده نظام دشمنان ما هستند می بندید و در آنجا شهدای زیادی دادیم، در واقع در هر نقطه ای که لازم باشد حضور دارید همانند بسیجیان و پاسداران در میدان آن دوران باشکوه دفاع مقدس.

سلامی با اشاره به نقش آفرینی سپاه در میدان های مختلف یادآور شد: سپاه در دل سختی ها، در قلب جهاد، در میدان شهادت رویید و رشد کرد، این لشکر در نبرد با دشمن و آن زمانی که شمشیر می زد و گام های محکمش را مثل کوه با ثبات برمی داشت، شکل گرفت و استوار ماند و همچنان مصمم است تا آن راه را ادامه دهد و در برابر دشمن شمشیر می زنیم.

وی خاطرنشان کرد: آمادگی، تمرین، مهارت، معنویت، ایمان، نماز، صبر، توکل، توسل دارایی شماست، قلب های مطمین، گام های ثبات، چشمان نافذ، ذهن های آگاه، جسم های قوی دارایی و ثروت ما برای دفاع از ارزش ها، آرمان ها و هدف های انقلابمان است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرلشکر سلامی: مصمم تر از قبل در برابر دشمن شمشیر می زنیم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرلشکر سلامی: مصمم تر از قبل در برابر دشمن شمشیر می زنیم"، کلیک کنید.