زایران عرفات را به سمت مشعرالحرام ترک می کنند

زایران عرفات را به سمت مشعرالحرام ترک می کنند

پس از یک روز دلدادگی با معبود هستی، بیش از 87 هزار زایر ایرانی همگام با زایران دیگر کشور های جهان صحرای عرفات را به سوی مشعرالحرام ترک می کنند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری هنر برتر، زایران ایرانی با غروب افتاب و رسیدن به وقت نماز مغرب درحال اعزام به  مشعرالحرام هستند.

با تدابیر پیش بینی شده و امکاناتی که سازمان حج وزیارت فراهم کرده است امسال نیز همانند سال های گذشته، انتقال زایران از عرفات به مشعرالحرام با اتوبوس های نقل ترددی انجام می شود. این اتوبوس ها زایران ایرانی را در چند مرحله از عرفات به مشعرالحرام منتقل می کنند.

استفاده از نقل ترددی و با تدابیر اندیشیده شده در مرحله اول  انتقال بانوان و زایران وقوف اضطراری به مشعر و سپس منی درحال انجام است.در ادامه  بقیه زایران نیز به مشعرالحرام  منتقل می شوند. این اقدام به کاهش مشکلات انتقال زایران و ترافیک های طولانی منجر شده است و زایران ایرانی این مسیرها را با دغدغه کمتر و سریعتر طی می کنند. 

تکاپو و تلاش برای رسیدن به مشعرالحرام ، همراه با سیل جمعیتی که در مکانی مشخص گردهم می مانند ، یکی از زیباترین و بیاد ماندنی ترین لحظاتی است که انسان در عمر خود می تواند تجربه کند. حاجی باید شب را در صحرایی بدون چادر و زیرانداز تا صبح بگذراند و ضمن دعا و نیایش  ذکر پروردگار بر دل و زبانش جاری باشد. 

حجاج  میان اذان صبح تا طلوع آفتاب را در مشعر می مانند و هنگام طلوع آفتاب ، با پای پیاده ویا سوار بر وسایل نقلیه با گذر از مسیر 5 / 2 کیلومتری مشعر ، به وادی (کم عرض) محسِّر می رسند واز آنجا وارد منی می شوند. 

برای آگاهی زایران ابتدای عرفات، انتهای عرفات ، ابتدای مزدلفه ، انتهای مزدلفه و ابتدای منی با تابلوهای بزرگی مشخص شده است. 

زایران کاروان های ایرانی پس از رسیدن به منی ، به چادرها برده  و آماده می شوند طبق برنامه و جدول زمانبندی شده عازم رمی جمرات شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زایران عرفات را به سمت مشعرالحرام ترک می کنند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زایران عرفات را به سمت مشعرالحرام ترک می کنند"، کلیک کنید.