رگبار و رعد و برق در راه مازندران

رگبار و رعد و برق در راه مازندران

هنر برتر/مازندران معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران با اشاره به پیش بینی وضعیت جوی از هشدار هواشناسی سطح زرد از 27 تا31 خرداد خبر داد.

احمد اسدی در گفت وگو با هنر برتر با اشاره به منطقه اثر این سامانه جوی در مازندران، گفت: منطقه اثر این سامانه بارشی ارتفاعات استان به ویژه ارتفاعات غربی و مرکزی است.

 معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران در توصیف سامانه مورد انتظار افزود: با تداوم ناپایداری همرفتی این سامانه فعال خواهد شد و زمان فعالیت آن از  ساعات بعدازظهر تا اوایل شب روزهای یکشنبه تا  پنجشنبه  27 تا 31 خرداد 1403 خواهد بود.

 اسدی درباره نوع مخاطره جوی حاکم در مازندران، گفت: رگبار متناوب باران، رعدوبرق پراکنده، وزش باد در مرکز و در مناطق کوهستانی با احتمال تگرگ پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اثر مخاطره افزود: آبگرفتگی، احتمال وقوع سیلاب نقطه ای و محلی، پر آب شدن رودخانه ها، صاعقه، ریزش سنگ و اختلال در تردد جاده ها در محورهای کوهستانی مورد انتظار است.

معاون هواشناسی به هموطنان و هم استانی ها توصیه کرد؛ از اسکان در حاشیه و بستر رودخانه ها، مسیل ها و مناطق مرتفع بپرهیزند و از چرای دام در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، فعالیت های کوهنوردی خودداری کنند.

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رگبار و رعد و برق در راه مازندران" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رگبار و رعد و برق در راه مازندران"، کلیک کنید.