رونمایی از مقصد برانکو؛ مرد کروات در شرق آسیا

رونمایی از مقصد برانکو؛ مرد کروات در شرق آسیا

به گزارش خبرگزاری هنر برتر؛ تیم ملی فوتبال چین در گروه A جام ملت های آسیا دو تساوی بدون گل متوالی مقابل تیم های تاجیکستان و لبنان به دست آورد و پس از شکست یک بر صفر برابر قطر از این رقابت ها کنار رفت و نتوانست به عنوان تیم سوم برتر در بین گروه های 6 گانه راهی دور یک هشتم نهایی شود تا بحث تغییر سرمربی در این تیم به وجود بیاید.

به گزارش ورزش سه، نمایش ضعیف تیم ملی چین در جام ملت های آسیا که حتی یک گل هم نتوانست مقابل تیم های تاجیکستان، لبنان و قطر به ثمر برساند و عدم صعودش موجب شد تا رکورد منفی برای این تیم در دوران حضورش در این رقابت ها ثبت شود و سرمربی این تیم هم به پایان کارش برسد.

فدراسیون فوتبال چین سه روز قبل تصمیم گرفت الکساندر یانکوویچ که طی یک سال گذشته هدایت این تیم را برعهده داشت، برکنار کند و به همین منظور روند انتخاب جانشین را برای او پیش برد و ابتدا دو گزینه را انتخاب کرد که هر دو نفر پیشنهاد ارایه شده را نپذیرفتند.

چوی کانگ هی و سیو جونگ وون، ملی پوشان سابق کره جنوبی که تجربه حضور در نیمکت این تیم را دارند، گزینه های اول و دوم فدراسیون فوتبال چین بودند، ولی هر دو نفر چنین پیشنهادی را قبول نکردند.

رسانه چینی سوهو گزارش داده دستمزد سرمربی تیم ملی چین حدود یک میلیون یورو در سال است که مبلغ پایینی به حساب نمی آید، اما با این وجود بخاطر اینکه ممکن است هدایت چین منجر به خراب شدن رزومه کاری مربیان شود، کمتر کسی حاضر به پذیرش پیشنهاد این فدراسیون است.

فدراسیون فوتبال چین اخیرا لوییز فیلیپه اسکولاری، سرمربی سابق تیم ملی برزیل و گوانگژو را تبدیل به گزینه خود کرد، ولی خیلی زود از این کار منصرف شد و حالا گزینه هایی مثل جوردی وینالز (سرمربی ژجیانگ لوچنگ)، کارلوس کی روش و برانکو ایوانکوویچ را روی میز دارد که شانس مربی کروات بیشتر از بقیه است.

سایت سوهو چین در این باره عنوان کرده با وجود این گزینه های متعدد و اسامی مطرح شده، برانکو ایوانکوویچ که پیش از این و در جام ملت های آسیا هدایت تیم ملی عمان را برعهده داشته، جدی ترین گزینه است که طرفین تقریبا علاقه مند به همکاری با یکدیگر هستند.

آنطور که این سایت چینی نوشته، دستمزد سالانه برانکو ایوانکوویچ حدود یک و نیم میلیون دلار است که بیشتر از بودجه در نظر گرفته شده توسط فدراسیون فوتبال چین بوده، اما طرفین می توانند در مذاکره نهایی به توافق مالی هم برسند و قرارداد را امضاء کنند.

برانکو که اخیرا در آستانه بازگشت به پرسپولیس و هدایت سرخ پوشان بود و از سوی دیگر گفته می شد ممکن است به فوتبال اروپا و کرواسی برگردد، ظاهرا قرار است دوباره به کارش در آسیا ادامه بدهد و این بار چالش جدیدی با سرمربیگری چین تجربه کند.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رونمایی از مقصد برانکو؛ مرد کروات در شرق آسیا" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رونمایی از مقصد برانکو؛ مرد کروات در شرق آسیا"، کلیک کنید.