رسیدگی به گزارش تخلفات انتخاباتی در استان تهران/ اعزام بازرس ویژه

رئیس ستاد انتخابات استان تهران خبر داد؛

رسیدگی به گزارش تخلفات انتخاباتی در استان تهران اعزام بازرس ویژه

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با تاکید بر رسیدگی به گزارش تخلفات انتخاباتی در پایتخت، گفت: موارد مطروحه بررسی و بازرس ویژه اعزام می شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری هنر برتر، سیدعباس جوهری عصر جمعه و در حاشیه ستاد انتخابات استان تهران، در تشریح و ارزیابی برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در پایتخت اظهار کرد: با یاری خداوند شاهد بودیم که امروز از ساعت پنج صبح فرآیند تحویل صندوق‌ها انجام و فرمانداران، هیئت‌های جرایی و نظارت از ساعت شش صبح کارشان را شروع کردند و فرآیند اخذ آرا با حضور پربرکت مقام معظم رهبری راس ساعت هشت آغاز شد.

جوهری با بیان اینکه در استان تهران هم در دور اول و هم در دور دوم هیچ صندوقی نداشتیم که کارش را با تاخیر آغاز کند، گفت: از این لحاظ شاهد برگزاری یک انتخابات تراز بودیم.

وی با اشاره به حضور پررنگ مردم شریف و بصیر استان تهران پای صندوق‌های رای عنوان کرد: این حضور نسبت به هفته قبل کاملا مشهود است و پیش بینی می‌شود در ساعات آتی هم همین فضا را داشته باشیم.

رئیس ستادانتخابات استان تهران بیان کرد: شهروندان و هم استانی‌های عزیز در صورت مشاهده تخلف و هرگونه کم و کاستی می‌توانند مراتب را به شماره ۴۵۵۰۰ که مربوط به ستاد بازرسی استان است اطلاع دهند، تا بلافاصله موضوعات مورد بررسی قرار بگیرد.

معاون استاندار تهران با اشاره به اطلاعیه‌های صادر شده از سوی ستاد انتخابات اظهار کرد: به استناد ماده ۳۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری خرید و فروش آرا، تهدید یا تطمیع و رأی دادن با شناسنامه جعلی از مواردی است که از سوی قانونگذار پیش بینی شده و جرم محسوب می‌شوند و هیات‌های اجرایی و نظارت موظف هستنددر صورت دریافت گزارش در این خصوص مرتکبین را به مراجع قضایی تحویل دهند.

جوهری افزود: تصویر برداری از آرا و نشر آن در فضای مجازی نیز بر اساس ماده ۱۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری که به مخفی بودن رای اشاره دارد، ممنوع می‌باشد که لازم است رای دهندگان نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

وی گفت: به استناد تبصره ۵ که به حضور نمایندگان نامزد‌ها اشاره دارد، قانون پیش بینی کرده که نماینده نامزد‌ها می‌توانند ضمن حضور در شعب، نظارت مستقیم بر فرآیند انتخابات داشته باشند، همچنین اشاره شده که نمایندگان نامزد‌ها حق تبلیغ له یا علیه هیچ یک از نامزد‌ها یا دخالت در کار هیئت‌های اخذ رای بازرسان و ناظران شورای نگهبان را ندارند و در صورت تخلف از حوزه اخذ رای اخراج می‌شوند، لذا از نماینده نامزد‌ها می‌خواهیم هر تخلفی را مشاهده کردند به بازرسان حاضر در شعب اعلام و نکات ارجاع شود که مورد بررسی قرار بگیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران در خصوص وضعیت اعلام تخلفات احتمالی در استان گفت: تاکنون پیام‌هایی داشتیم که به مجموعه بازرسی ارجاع و مورد رسیدگی قرار گرفته و بازرس ویژه اعزام شده است.

جوهری در پایان از مردم خواست؛ در صورت تمایل و قصد شرکت در انتخابات هر چه زودتر در پای صندوق‌های رای حاضر شوند و این کار را به ساعات پایانی شب محول نکنند تا شاهد حماسه سیاسی مردم در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رسیدگی به گزارش تخلفات انتخاباتی در استان تهران/ اعزام بازرس ویژه" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رسیدگی به گزارش تخلفات انتخاباتی در استان تهران/ اعزام بازرس ویژه"، کلیک کنید.