دراگون از ایستگاه فضایی جدا می شود

تا ساعتی دیگر؛

دراگون از ایستگاه فضایی جدا می شود

کپسول باری دراگون امشب از ایستگاه فضایی بین المللی جدا و راهی سیاره زمین می شود تا تجهیزات علمی این ایستگاه را به آزمایشگاه ناسا برگرداند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری هنر برتر به نقل از اسپیس، کپسول فضایی دراگون، متعلق به شرکت فضایی اسپیس ایکس قرار است امشب (28 آوریل) حدود ساعت 1:05 دقیقه به وقت منطقه شرقی، برابر با ساعت 20:35 دقیقه به وقت تهران از ایستگاه فضایی بین المللی جدا و راهی زمین شود.

براساس اعلام ناسا، علاقه مندان می توانند این عملیات را به صورت زنده در وب سایت خبری اسپیس تماشا کنند. پوشش زنده جداسازی کپسول از ایستگاه فضایی نیم ساعت قبل از آغاز عملیات آغاز می شود.

از آنجایی که دراگون سی امین ماومویت خود را پشت سر می گذارد، ماموریت فعلی آن نیز با عنوان “CRS-30” شناخته می شود، ماموریتی که اسپیس ایکس بر اساس قرارداد خدمات بازرگانی که با ناسا منعقد کرده موظف به پرواز به سمت و سوی ایستگاه فضایی بین المللی است تا نیاز های فضانوردان را تامین کند.

سی امین ماموریت دراگون در 21 ماه مارس (پنج هفته پیش) با پرتاب بر فراز موشک فالکون9 شرکت اسپیس ایکس آغاز شد و در بیست و سوم مارس توانست به آزمایشگاه مداری متصل شود و طی آن حدود 3 تن سخت افزار و تجهیزات علمی را به آزمایشگاه ایستگاه فضایی بین المللی تحویل داد.

مقامات ناسا در به روز رسانی های خود نوشتند، دراگون طی بازگشت خود از این ماموریت بیش از 4100 پوند (1860 کیلوگرم) تجهیزات و آزمایش های علمی طراحی شده برای استفاده از محیط ریزگرانشی ایستگاه فضایی را به زمین برمی گرداند.

به طورکلی این فضاپیما حمل ونقل لوازم خوراکی، تجهیزات و مواد مورد نیاز برای ایستگاه فضایی را بر عهده دارد. خروج دراگون از ایستگاه فضایی بین المللی علامتی بر پایان موفقیت آمیز این ماموریت است که به همت تیم های ناسا و اسپیس ایکس انجام شده است. این ماموریت همچنین نشان از توانایی این شرکت فضایی در ارایه خدمات فضایی و حمل ونقل بین المللی و پیشرفت های بزرگ در حوزه فضاپیمای باری دراگون دارد.

عملکرد مثبت کپسول باری دراگون در ماموریت های متعدد ناسا نیز اهمیت حضور شرکت های خصوصی در حوزه فضایی و نقش آنها در توسعه این صنعت را نشان می دهد تا پایداری در صنعت فضایی دست یافتنی شود.

دراگون تنها کپسول باری است که می تواند تجهیزات را با خیال راحت از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین برگرداند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دراگون از ایستگاه فضایی جدا می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دراگون از ایستگاه فضایی جدا می شود"، کلیک کنید.