خورشیدی: داوران ما مثل آب زلال هستند/ فکر نمی کردم روز خداحافظی ام اشک بریزم

خورشیدی: داوران ما مثل آب زلال هستند/ فکر نمی کردم روز خداحافظی ام اشک بریزم

داور بازنشسته فوتبال ایران می گوید فکر نمی کرده در بازی خداحافظی اش احساساتی شود و اشک بریزد.

اشکان خورشیدی، داور بازنشسته فوتبال ایران که دیروز (سه شنبه) در دیدار سپاهان و آلومینیوم اراک از داوری خداحافظی کرد، در گفت وگو با هنر برتر در خصوص این تصمیم گفت: بر اساس قانون فدراسیون فوتبال و کمیته داوران که مغایر با قانون فیفاست، 45 سالگی من پر شده بود و من هم تصمیم گرفتم سوت زدن را کنار بگذارم. تصمیم سختی بود ولی آن را به فدراسیون اعلام کردم و هم کمیته داوران و هم دو باشگاه سپاهان و آلومینیوم اراک سنگ تمام گذاشتند.

وی ادامه داد: من از 1386 به عنوان داور چهارم در لیگ برتر حضور داشتم و اولین سوتم را در سال 1389 زدم. هیچ وقت فکر چنین روزی را نمی کردم که پس از 27 سال داوری و 14 سال سوت زدن در لیگ برتر، بخواهم آخرین قضاوتم را بکنم. همین باعث شد احساساتی شوم و اشک بریزم که البته فکرش را هم نمی کردم چنین اتفاقی رخ دهد. به هر حال تصمیم سختی بود و از این جا به بعد باید دید که مسیر زندگی ما را کجا سوق می دهد.

خورشیدی در پاسخ به این سوال که آیا خداحافظی اش ربطی به شایعات اخیر درباره داوران بوده، توضیح داد: خدا را شکر نه کسی به ما پیشنهاد چنین چیزهایی را داد و نه جراتش را داشت که چنین پیشنهاداتی بدهد. با جرات می گویم همه داوران ما پاک هستند و این فقط یکسری شایعه است که برخی برای جلو بردن کار خود از آن استفاده می کنند. داوران ما از آب زلال تر هستند و چنین چیزهایی به هیچ عنوان صحت ندارد.

این داور بازنشسته در پایان تصریح کرد: در 14 سالی که من قضاوت کردم، همه تلاش کردند که در حد توان خود به داوری کمک کنند. این اواخر به خاطر نبود VAR، داوران کار سخت تری داشتند و از سال بعد و با وجود این تکنولوژی، داوران از زیر فشار خارج خواهند شد و اشتباهات کمتر می شود. امیدوارم از این به بعد کمک به داوران و جامعه داوری بیشتر شود و هوای این قشر مظلوم را داشته باشند.

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خورشیدی: داوران ما مثل آب زلال هستند/ فکر نمی کردم روز خداحافظی ام اشک بریزم" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خورشیدی: داوران ما مثل آب زلال هستند/ فکر نمی کردم روز خداحافظی ام اشک بریزم"، کلیک کنید.