خودروی ناشناخته ژاپنی تاج سرعت را بر سر گذاشت؛ 439 کیلومتر بر ساعت!/ عکس

امیرمسعود عابدین_ یک برند کمتر شناخته شده اکنون ریماک نورا از کرواسی را شکست داده است. در 8 ژوین، آسپارک ژاپنی با SP600 جدید به سرعت 438٫7 کیلومتر بر ساعت رسید. بنابراین رکورد نورا با اختلاف 26.7 کیلومتر بر ساعت شکسته شد.

آسپارک SP600 که در ایتالیا توسط Manifattura Automobili Torino ساخته شده است، در میدان آزمایشی ATP در پاپنبورگ به حداکثر سرعت خود رسیده است. این همان پیست آزمایشی در آلمان است که نورا در آن رکورد قبلی بالاترین سرعت در سال 2022 و 23 رکورد اضافی را در سال بعد از آن ثبت کرد. به لطف یک جفت مسیر مستقیم 3 کیلومتری، این یک مکان عالی برای آزمایش قابلیت های یک هایپرکار است. قبل از رکوردشکنی، آسپارک SP600 به سرعت 420 و 429 کیلومتر بر ساعت رسیده بود.

خودروی ناشناخته ژاپنی تاج سرعت را بر سر گذاشت؛ 439 کیلومتر بر ساعت!/ عکس

پشت فرمان پادشاه جدید سرعت خودروهای برقی، مارک باسنگ، راننده 45 ساله آلمانی نشسته بود که در سال 2010 با پاگانی زوندا R رکورد دور نوربرگ رینگ را به نام خود ثبت کرد و در مدت 6 دقیقه و 47 ثانیه از خط پایان عبور کرد.

جزییاتی در مورد این خودرو فاش نشده است، اما به عنوان یک خودروی جدید توسعه یافته به جای نسخه ای از مدل قبلی Owl شناخته می شود. فقدان آینه های جانبی برای کاهش کشش به وضوح به ما می گوید که این خودرو قانونی و جاده ای نیست.

مدل قبلی آسپارک Owl با حداکثر سرعت 413 کیلومتر بر ساعت معرفی شد، یعنی 25 کیلومتر کمتر از SP600 جدید. این هایپرکار الکتریکی نیز دارای چهار موتور با 1953 اسب بخار قدرت و 1919 نیوتون متر گشتاور بود.

خودروی ناشناخته ژاپنی تاج سرعت را بر سر گذاشت؛ 439 کیلومتر بر ساعت!/ عکس

اگرچه SP600 سریع تر از یک بوگاتی ویرون سوپر اسپرت با حداکثر سرعت 430 کیلومتر بر ساعت است، اما همچنان از شیرون سوپر اسپرت با حداکثر سرعت 490 کیلومتر بر ساعت عقب است. کونیگزگ قصد دارد تا اواخر سال جاری جسکو Absolut را آزمایش کند و ببیند آیا واقعاً می تواند به سرعت 530 کیلومتر بر ساعت برسد یا خیر. هنسی همچنین بر این باور است که ونوم F5 آن می تواند مانع 482 کیلومتر بر ساعت را بشکند.

منبع: motor1

322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خودروی ناشناخته ژاپنی تاج سرعت را بر سر گذاشت؛ 439 کیلومتر بر ساعت!/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خودروی ناشناخته ژاپنی تاج سرعت را بر سر گذاشت؛ 439 کیلومتر بر ساعت!/ عکس"، کلیک کنید.