حج ابراهیمی؛ برایت از جلادان غزه

حج ابراهیمی؛ برایت از جلادان غزه

رهبر معظم انقلاب و ولی امر مسلمین جهان در پیامی به حجاج که حجت الاسلام نواب، نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی، قرایت کرد حج را عامل قوت قلب مسلمین و هراس دشمنان دانستند و تاکید کردند برایت از جلادان غزه فراتر از حج گزاران و موسم حج به مسلمانان جهان تسری یابد.

به گزارش هنر برتر، غلامحسین اسلامی فرد، در یادداشتی در شهروند نوشت:

1) مراسم الهی و سیاسی حج، این میعادگاه روحانی و سراسر نور و یادگار معنوی دین مبین اسلام برای مسلمین و عالم بشریت، با وقوف در عرفات و سپس مشعر و انجام اعمال عید قربان برگزار می شود. حج به عنوان نماد عارفانه ترین لحظات فردی در میان آیین های عبادت خداوندی و در عین حال اجتماعی ترین آنها امسال شرایط خاصی داشت. مراسم برایت از مشرکین با شکوه در صحرای عرفات برگزار شد. حجاج ایرانی با فریادهایی علیه آمریکا و اسراییل حمایت خود را از مظلومان غزه بیان داشتند و جهانیان را به تلاش برای پایان دادن به وحشیگری ها و کودک کشی صهیونیسست ها فراخواندند.
2) رهبر معظم انقلاب و ولی امر مسلمین جهان در پیامی به حجاج که حجت الاسلام نواب، نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی، قرایت کرد حج را عامل قوت قلب مسلمین و هراس دشمنان دانستند و تاکید کردند برایت از جلادان غزه فراتر از حج گزاران و موسم حج به مسلمانان جهان تسری یابد.
براساس فرمایش رهبرانقلاب، بایستی حجّاج مومن، چه ایرانی و چه غیرایرانی، از هر جا که هستند، بتوانند این منطق قرآنی را به همه دنیای اسلام منتقل کنند. امروز فلسطین به این احتیاج دارد؛ به پشتیبانی دنیای اسلام احتیاج دارد. بله، جمهوری اسلامی منتظر این و آن نماند و نمی مانَد، لکن اگر چنانچه دست های قوی ملّت های مسلمان و دولت های مسلمان از اطراف بیایند و همراهی بکنند، تاثیرش خیلی بیشتر می شود؛ دیگر این حالت رقّت بار مردم فلسطین این جور ادامه پیدا نمی کند؛ این وظیفه است.
براساس رهنمودهای امام خمینی (ره) نیز اعلان برایت در حج، تجدید میثاق مبارزه و تمرین تشکل مجاهدان برای ادامه نبرد با کفر و شرک و بت پرست ها است و به شعار هم خلاصه نمی شود که سرآغاز علنی ساختن منشور مبارزه و سازماندهی جنود خدای تعالی در برابر جنود ابلیس و ابلیس صفتان است و از اصول اولیه توحید به شمار می رود و اگر مسلمانان در خانه ناس و خانه خدا از دشمنان خدا اظهار برایت نکنند، پس در کجا می توانند اظهار نمایند؟ و اگر حرم و کعبه و مسجد و محراب، سنگر و پشتیبان سربازان خدا و مدافعان حرم و حرمت انبیا نیست، پس مامن و پناهگاه آنان در کجاست؟
اعلان برایت، مرحله اول مبارزه و ادامه آن، مراحل دیگر وظیفه ما است و در هر عصر و زمانی جلوه ها و شیوه ها و برنامه های متناسب خود را می طلبد و باید دید که در عصری همانند امروز که سران کفر و شرک همه موجودیت توحید را به خطر انداخته اند و تمامی مظاهر ملی و فرهنگی و دینی و سیاسی ملت ها را بازیچه هوس ها و شهوت ها نموده اند چه باید کرد.
3) گام نهادن در مشعر و بیتوته در عرفات و وقوف در منی، حرارت دل ها را برای برادری و اخوت میان همه مسلمانان از هر مذهب و مسلکی آماده می کند. آمادگی الهی برای کنار گذاشتن اختلافات و چنگ زدن به «حبل الله» همین همبستگی و با هم بودن است و اعلام انزجار از دشمنان اسلام است که از ذات سیاسی حج خبر می دهد. اساسا پذیرش حاکمیت الهی و رد حاکمیت طاغوت اساس و بنیانی سیاسی دارد. حج ابراهیمی نیز اعلام و بلکه فریاد پذیرش حاکمیت الهی است و بر طرد حاکمیت طاغوت که ارتباط وثیقی با شیطان دارد، تاکید می ورزد. دین اسلام از مسلمانان می خواهد که بر حاکمیت الهی گردن نهند و از حاکمیت طاغوتی و غیرالهی دوری بجویند. این دستوری الهی و آیین مسلمانی ماست.
 4) حجاج ایرانی، به عنوان شهروندان جمهوری اسلامی، یعنی کشوری که پرچمدار و منادی وحدت و برادری بین همه مسلمانان عالم و بازگشت به اسلام ناب محمدی است، علاوه بر حج گزاردن به بهترین نحو و بهره مندی از برکات معنوی آن، باید به نکات و مشکلات برادران دینی نیز التفات داشته باشند. حج نمادیی از اعلام همبستگی و هم پیمانی مسلمانان جهان در کنار عبادت و خودسازی و بهره گیری از معنویت حرمین شریفین است.
 5) با پایان مراسم حج، حجاج ایرانی مدینه اول خود را برای بازگشت به میهن اسلامی آماده می کنند. حجاج که توفیق زیارت حرمین شریفین را پیدا کرده اند باید در تمام مراحل زندگی خود آثار معنوی و روحانی حج را زنده نگهدارند و در تمام گفتار و رفتارشان شیون یک حاجی ایرانی را بجا آورند.
 در روایتی پیامبر گرامی (صلی الله علیه وآله) سفارش کرده است: پیش از ورود حاجی به خانه اش او را دیدار کرده، بر او سلام و با او مصافحه نمایید و از وی بخواهید تا برای شما آمرزش جوید، زیرا او خود آمرزیده است.
 امام سجاد علیه السّلام مردم را به شتافتن برای سلام دادن به حج گزاران و مصافحه و تکریم آنان دعوت می کرد تا در پاداش حاجیان سهیم گردند.
 در روایت هایی، حاجیان و عمره گزاران در زمره مهمانان خدا دانسته شده اند.
خداوند تمام مشتاقان و شیفتگان زیارت حرمین شریفین را برای انجام سفر حج توفیق عنایت کند،انشاالله.

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حج ابراهیمی؛ برایت از جلادان غزه" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حج ابراهیمی؛ برایت از جلادان غزه"، کلیک کنید.