جلوگیری از اجرای دو تور غیرمجاز گردشگری در قزوین

جلوگیری از اجرای دو تور غیرمجاز گردشگری در قزوین

به گزارش خبرگزاری هنر برتر از قزوین؛ علیرضا خزایلی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین با اشاره به برخورد جدی و بدون اغماض با فعالیت تورهای گردشگری در سطح استان گفت: این تورها در روزهای پنجشنبه شب و جمعه صبح به مقصد قلعه رودخان و کویر مرنجاب قصد خروج از قزوین را داشتند که به دنبال نظارت مستمر کمیته نظارت بر تاسیسات گردشگری استان و بررسی های به عمل آمده با حضور کارشناس نظارت اداره کل و همراهی رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان و پلیس اماکن از برگزاری آن جلوگیری شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین عدم برخورداری از مجوز رسمی از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری ، بیمه نامه و عدم همراهی راهنمای گردشگری دارای کارت را از دلایل توقیف این تورها عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال تا کنون با متولیان برگزاری 9 تور گردشگری به دلیل دارا نبودن استاندارهای لازم اجرای تور برخورد شده و بیش از 30 تور استاندارد گردشگری نیز در سطح استان اجرا شده است.

او اظهار کرد: با توجه به آیین نامه نظارت بر عملکرد دفاتر خدامت مسافرتی و گردشگری، انجام تبلیغات و برگزاری تورهای گردشگری مستلزم اخذ مجوزهای لازم از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.

خزایلی یادآور شد: در همین راستا نظارت مستمر بر فعالیت تورهای گردشگری با حضور کارشناسان نظارت اداره کل و همکاری انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان درحال انجام است و با برگزارکنندگان تورهای گردشگری غیرمجاز و بدون مجوز و متخلفان این حوزه برخورد جدی و قانونی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه همکاری بین بخشی دستگاه ها و نهادها نیز برای ساماندهی و جلوگیری از فعالیت تورهای گردشگری ضروری است، افزود: فعالیت تورهای غیرمجاز به صورت آنلاین و در بستر فضای مجازی انجام می شود و همکاری پلیس فتا در برخورد با متخلفان برگزاری تورها ضروری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین در پایان خاطرنشان کرد: همانطور که بارها اعلام و تاکید شده سفر با چنین تورهایی علاوه بر عدم دریافت خدمات مناسب ضررهای جبران ناپذیر جانی یا مالی برای گردشگران به همراه دارد و از گردشگران تقاضا داریم با اطلاع و آگاهی کامل نسبت به سفر با تورهای گردشگری اقدام کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جلوگیری از اجرای دو تور غیرمجاز گردشگری در قزوین" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جلوگیری از اجرای دو تور غیرمجاز گردشگری در قزوین"، کلیک کنید.