تمام الکل های طبی، «تقلیب» شده و غیرقابل شرب هستند

تمام الکل های طبی، «تقلیب» شده و غیرقابل شرب هستند

مدیرکل آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو با بیان اینکه از ابتدای سال 1383 تمامی تولیدکنندگان الکل طبی موظف به استفاده از ماده تقلیب کننده الکل شده اند، گفت: تمامی الکل های مصرفی در صنایع فراورده های سلامت با نظارت مستقیم کارشناسان، تقلیب و غیرقابل شرب می شوند و مصرف خوراکی آن عوارض جانبی در پی خواهد داشت.

به گزارش هنر برتر، دکتر مهدی انصاری با اشاره به دستورالعمل ابلاغی سازمان غذا و دارو به واحدهای تولیدی الکل گفت: تمامی الکل های مصرفی در صنایع فراورده های سلامت قبل از استفاده در محصولات با نظارت مستقیم کارشناسان، تقلیب و غیرقابل شرب می شوند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال 1383 تمامی تولیدکنندگان الکل موظف به استفاده از ماده تقلیب کننده الکل شده اند، تصریح کرد: در حال حاضر تمامی الکل های موجود در داروخانه ها، موسسات پزشکی و واحدهای تولیدی آرایشی و بهداشتی الکل تقلیب شده است و استفاده از این نوع الکل برای مصارف خوراکی عوارض جانبی در پی خواهد داشت.

مدیرکل آزمایشگاه های مرجع کنترل سازمان غذا و دارو همچنین ادامه داد: در بازدیدهای انجام شده از واحدهای تولیدی توسط کارشناسان غذا و دارو، ضمن نظارت دقیق بر پروسه انجام کار، مستندات مربوط به ماده تقلیب کننده و سایر موارد مربوطه مورد توجه و بررسی قرار می گیرد.

بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، الکل تقلیب شده در واقع اتیل الکلی است که به آن ماده شیمیایی مجاز به عنوان تقلیب کننده اضافه می شود و در نتیجه خلوص آن از بین رفته و غیر قابل شرب می شود.

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تمام الکل های طبی، «تقلیب» شده و غیرقابل شرب هستند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تمام الکل های طبی، «تقلیب» شده و غیرقابل شرب هستند"، کلیک کنید.