تلگراف: حوثی ها ارتش آمریکا را شکست دادند

به گزارش هنر برتر به نقل از هنر برتر، روزنامه انگلیسی در گزارشی به شرح ناتوانی آمریکا در مقابله با حملات ارتش یمن پرداخت و این را نشانه ای از شکست سیاست های اشتباه واشنگتن در قبال دیگر کشورهای جهان دانست.

به گزارش تلگراف، سیاستمداران آمریکایی از هر نگرش و حزبی که باشند، مدام از این سخن می گویند که آمریکا در سرتاسر جهان نفوذ بسیار عمیقی دارد و آن را کشوری می دانند که اگر نباشد، دنیا چیزی کم دارد! آمریکا یک چهارم تولید ناخالص داخلی جهان را به خود اختصاص داده است. ارتش این کشور در صدر فهرست دریافت کنندگان بودجه نظامی قرار دارد و مجموع بودجه نظامی 9 کشور بعدی در این فهرست باز هم از بودجه نظامی ایالات متحده کمتر است.

این کشور همچنین نفوذ فراوانی در بازرگانی بین المللی دارد و 58 درصد از ذخایر ارزی جهان به دلار آمریکاست. واشنگتن همچنین نفوذ بسیار زیادی در نهادهای مالی بین المللی مانند بانک جهانی و صندوق بین المللی پول دارد و متحدان قدرتمندی هم برای خود برگزیده است.

بااین حال، روزنامه انگلیسی گزارش داد سیاستمداران آمریکا متوجه نیستند که قدرت لزوماً به معنای نفوذ و سلطه نامحدود نیست. معماران سیاست خارجه آمریکا به اشتباه فکر می کنند ایالات متحده قدرتی برتر است که می تواند عزم و خواست خود را به هر طریقی شده بر دوستان و دشمنان تحمیل کند.

این باور واشنگتن بارها در طول زمان به چالش کشیده شده است، مخصوصاً در غرب آسیا. به گزارش تلگراف، انصارالله یمن دریای سرخ را به چشم میدان تیر شخصی خود می بیند و از ماه نوامبر تا امروز بیش از 100 حمله به کشتی های مرتبط با رژیم صهیونیستی انجام داده است.

تلگراف: حوثی ها ارتش آمریکا را شکست دادند
توقیف کشتی اسراییلی «گلسی لیدر» توسط ارتش یمن

با آغاز جنگ غزه و در پی جنایات رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان در این باریکه، انصارالله یمن اعلام کرد برای همبستگی با مردم فلسطین تمام کشتی هایی که به نحوی با رژیم صهیونیستی ارتباط داشته باشند را در دریای سرخ هدف خواهد گرفت.

اخیراً هم سخنگوی انصارالله یمن گفت اگر رژیم صهیونیستی حمله تمام عیار به شهر رفح را آغاز کند، انصارالله آماده است تا تمام کشتی هایی که از دریای مدیترانه به مقصد اراضی اشغالی می روند را هدف گرفته و عملیات های خود را به دریای عرب و همچنین اقیانوس هند هم گسترش دهد.

آمریکا سعی کرده با همکاری انگلیس و تشکیل یک ایتلاف دریایی، با این اقدامات ارتش یمن مقابله کند و در این راستا به مواضع انصارالله در یمن حملات سنگینی ترتیب داده است. بااین حال، یمن همچنان به حملات خود ادامه می دهد و با حملات منظم هفتگی خود نشان داده که سیاست های آمریکا نتوانسته هیچ تاثیری بر تصمیمات انصارالله بگذارد.

در گزارش تلگراف آمده است: «آمریکا اغلب به قدرت خود غره شده و توانایی دیگر کشورها در مقابله با فرامین خود را نادیده می گیرد. واشنگتن با اعتمادبه نفس تمام، فکر می کند تمام چالش های پیش رو را می تواند به سادگی برطرف کند. اما واقعیت میدان بسیار پیچیده تر از این هاست و وقتش رسیده که مقامات آمریکایی این مسیله را درک کنند.»

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تلگراف: حوثی ها ارتش آمریکا را شکست دادند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تلگراف: حوثی ها ارتش آمریکا را شکست دادند"، کلیک کنید.