تشریح مصوبات جلسه هییت وزیران از زبان سخنگوی دولت

در جمع خبرنگاران صورت گرفت؛

تشریح مصوبات جلسه هییت وزیران از زبان سخنگوی دولت

سخنگوی دولت مصوبات جلسه امروز هییت وزیران را که به ریاست محمد مخبر معاون اول رییس جمهور به دلیل سفر رییس جمهور به سریلانکا تشکیل شد را تشریح کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری هنر برتر؛ علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هییت دولت در جمع خبرنگاران با تسلیت سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی گفت: جلسه امروز هییت وزیران با توجه به اینکه رییس جمهور در سفر سریلانکا به سر می برد به ریاست معاون اول و با حضور وزرا تشکیل شد. هم مباحث اجرایی و موضوعات جاری مورد بحث بررسی قرار گرفت و هم مصوباتی داشت که به برخی از این مصوبات اشاره می کنم.

وی در ادامه بیان کرد: به منظور نظارت موثرتر بر بازار، قانون تعزیرات حکومتی روی لایحه اصلاحیه ای وزارت دادگستری ارایه کرده بود که در کمیسیون حقوقی دولت مفصل مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود و امروز هییت وزیران با قید دو فوریت با این لایحه موافقت کرد که برای مجلس شورای اسلامی ارسال شود تا هم بتواند فرایندهای رسیدگی سازمان تعزیرات حکومتی را سرعت بخشی کند و هم بتواند ضمانت اجراهای محکومیت ها و مجازات های سازمان تعزیرات حکومتی را تقویت کند و نظارت بسیار موثرتری بر مواردی که احیانا ًگران فروشی و احتکار و موارد تخلفات و جرایم تعزیراتی است را داشته باشد.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: از دیگر مصوبات امروز هییت وزیران موافقت با پیشنهاد بانک مرکزی است تا سهمیه ایران در صندوق بین المللی پول افزایش یابد و حق امتیاز و حق رای ایران حفظ شود. 

بهادری جهرمی بیان کرد: پیش از این وزارت آموزش و پرورش، آیین نامه ای ارتقای مهارت آموزی در حوزه آموزش و پرورش ارایه کرده بود که تکالیف متعددی برای دستگاه های مختلف دربر داشت و همدلی مناسبی هم از سوی بخش های مختلف دولت دریافت کرد و این آیین نامه امروز در هییت وزیران به تصویب رسید. امیدواریم با این اقدام، ارتباط آموزش با صنعت و اشتغال هرچه بیشتر شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشریح مصوبات جلسه هییت وزیران از زبان سخنگوی دولت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشریح مصوبات جلسه هییت وزیران از زبان سخنگوی دولت"، کلیک کنید.