تجمع هیئت‌های عزاداری خرم‌آباد – هنر برتر

تجمع هیئت‌های عزاداری خرم‌آباد - هنر برتر

هنر برتر/لرستان مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: در نظر داریم امسال برای هیئت‌های زنجیرزنی، یک تجمع بزرگ و در روز تاسوعا هیئت عزاداران حسینی خرم‌آباد را داشته باشیم. امیدواریم همه این‌ها مقدمه‌ای شود و ظرفیت وجودی ما را توسعه دهد که اربعین خوبی برای استان و کشور داشته باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی قدرتی در همایش طلایه‌داران تبلیغ محرم ۱۴۰۳ که امروز (۱۳ تیر ماه) در سالن جلسات این اداره‌ کل برگزار شد، اظهار کرد: در عید غدیر و دهه ولایت برنامه‌های خوبی اجرا شد که می‌تواند مقدمه‌ای برای آغاز ماه محرم باشد.

وی با اشاره به اینکه هر اندازه ظرف وجودی خود را بزرگ‌تر کنیم اندوخته بیشتری برای ما می‌گذارند، بیان کرد: عید غدیری که امسال هیئت‌های مذهبی رقم زدند، به مراتب بهتر از سال گذشته بود و همین باعث می‌شود محرم با برنامه‌های مذهبی و قرآنی غنی‌تر شود. 

قدرتی خطاب به حاضران در جلسه گفت: شما هم جزو افرادی هستید که برای سیدالشهدا (ع) گریه می‌کنید و هم جزو افرادی هستید که زمینه را برای گریه‌کنندگان بر حسین (ع) فراهم می‌کنید. علاوه‌ بر برنامه‌های سالانه ویژه زنان مانند ریحانه حسینی، رهروان زینبی، شیرخوارگان حسینی و احلی من‌العسل، برنامه‌های دیگری نیز برای اجرا در این ماه در نظر گرفته شده است. 

وی افزود: شب قدر به‌ این دلیل مهم است که برای یک‌ سال مقدرات ما فراهم می‌شود و اگر بیدار بودیم و کاسه گدایی در خانه خدا و امام زمان (عج) بردیم، روزی می‌گیریم؛ ولی اگر در خواب باقی ماندیم معلوم نیست روزی بدهند یا نه، این تعبیر برای انتخابات نیز محسوب می‌شود، یعنی اگر بیدار بودیم برای اینکه انتخابات خوبی با انتخاب اصلح داشته باشیم چهار سال و حتی هشت سال آینده را تضمین می‌کنیم.

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تجمع هیئت‌های عزاداری خرم‌آباد – هنر برتر" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تجمع هیئت‌های عزاداری خرم‌آباد – هنر برتر"، کلیک کنید.