تاکید بر فعالیت های فرهنگی، گردشگری درمانی و ترویج زبان فارسی

تاکید بر فعالیت های فرهنگی، گردشگری درمانی و ترویج زبان فارسی

حجت الاسلام محمدمهدی ایمانی پور، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در سفری به شهر مقدس کربلا با  ساداتی فر، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این شهر، دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش هنر برتر، در این دیدار، ساداتی فر سرکنسول ایران در کربلا ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های انجام شده در این سرکنسولگری، اظهار داشت: اکثریت اقدامات صورت گرفته در حوزه فرهنگی بوده است.

وی همچنین به فعالیت های انجام شده در حوزه زنان ایرانی مقیم کربلا اشاره کرد و افزود: این اقدامات را که با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق انجام می شود، قابل ستایش دانست.

ساداتی فر موضوع زبان فارسی و ضرورت آشنایی خدام حرم های مطهر با این زبان را نیز از جمله موارد مورد بحث در این دیدار عنوان کرد.

وی همچنین بر اهمیت گردشگری درمانی و ضرورت مدیریت و بهره مندی از فرصت های آن تاکید کرد.

در ادامه این دیدار، حجت الاسلام اباذری، رایزن فرهنگی ایران در عراق، ضمن تشکر از همکاری های سرکنسولگری کربلا با رایزنی فرهنگی، خواستار پیگیری مجوز تاسیس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در این شهر شد.

وی دیپلماسی مردم پایه را از اهداف دیپلماسی فرهنگی ایران در عراق دانست و بر ضرورت استفاده از فضای کنسولگری برای انجام فعالیت های فرهنگی تاکید کرد.

حجت الاسلام ایمانی پور، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نیز در این دیدار ضمن تشکر از تلاش های سرکنسول و همکاران ایشان، اظهار داشت: هیچ راهی برای ترویج گفتمان انقلاب اسلامی به جز ترویج زبان فارسی وجود ندارد.

وی همچنین بر لزوم ابتکار و نوآوری در فعالیت های فرهنگی و باز کردن راه های جدید برای انجام این فعالیت ها تاکید کرد.

در پایان این دیدار، طرفین بر ادامه همکاری ها و تعاملات در راستای تحقق اهداف فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق توافق کردند.

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید بر فعالیت های فرهنگی، گردشگری درمانی و ترویج زبان فارسی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید بر فعالیت های فرهنگی، گردشگری درمانی و ترویج زبان فارسی"، کلیک کنید.