بهره برداری از 300 دستگاه پیشرفته تشخیصی – درمانی در دولت سیزدهم

بهره برداری از 300 دستگاه پیشرفته تشخیصی - درمانی در دولت سیزدهم

هنر برتر/گیلان وزیر بهداشت، از بهره برداری از بیش از 300 دستگاه پیشرفته تشخیصی پزشکی و درمانی در سه ساله دولت سیزدهم خبر داد.

دکتر بهرام عین اللهی امروز، 17 خردادماه در حاشیه بهره برداری از پروژه های سلامت محور استان گیلان، با اشاره به توجه دولت سیزدهم به توزیع عادلانه امکانات، اظهار کرد: در دولت شهید آیت الله رییسی بنا داشتیم که تجهیزات پزشکی را به صورتی در سطح استان ها گسترده کنیم تا لازم نباشد مردم برای درمان به مناطق دیگر بروند و اقدامات پزشکی را در همان استان انجام دهند.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم 17 هزار تخت بیمارستانی را به مجموعه بهداشت و درمان کشور اضافه کردیم، افزود در این سه سال 2700 طرح بهداشتی، خانه بهداشت و مرکز خدمات جامع سلامت را افتتاح کردیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از بهره برداری از بیش از 300 دستگاه پیشرفته تشخیصی پزشکی و درمانی خبر داد و خاطرنشان کرد: پس از تصویب درمان رایگان کودکان زیر هفت سال و با تکمیل امکانات مورد نیاز درمان سرطان در سراسر کشور، برنامه دولت، پوشش هزینه های درمان سرطان است.

عین الهی، از افتتاح همزمان 20 پروژه حوزه سلامت در استان گیلان به ارزش بالغ بر 470 میلیارد تومان خبر داد و گفت: این پروژه ها در 11 شهرستان این استان افتتاح شده است.

وی اضافه کرد: در حوزه تحقق قانون جوانی جمعیت علاوه بر راه اندازی یک کلینیک ویژه سلامت باروری در گیلان، شناسایی 4000 زوج نابارور و کاهش سقط جنین، مراکز سطح یک و دو درمان ناباروری در رشت و تالش افتتاح شده و در لاهیجان نیز به زودی راه اندازی می شود.

رفع آلایندگی زیست محیطی بیمارستان های گیلان

دکتر محمدتقی آشوبی، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز، با اشاره به کند شدن شیب کاهش جمعیت در استان، عنوان کرد: با اجرای قانون جوانی جمعیت از شیب 10 درصدی در بازه 1401-1400 به 4.2 درصدی در بازه 1402-1401 رسیدیم.

وی با بیان اینکه 17 شبکه بهداشت و درمان و 97 خانه بهداشت روستایی و 21 خانه بهداشت شهری داریم، تصریح کرد: 87 پایگاه اورژانس در استان فعالیت می کنند و یک پایگاه اورژانس هوایی و دو پایگاه اورژانس بانوان داریم.

رییس علوم پزشکی گیلان مجموع تخت های بیمارستانی استان را 4207 تخت دانست و خاطرنشان کرد: 32.5 درصد تخت ها مربوط به بخش خصوصی است؛ البته در سه ساله دولت سیزدهم 59 تخت ویژه و 235 تخت عادی را اضافه کردیم.

آشوبی با بیان اینکه با بهره برداری از بیمارستان 421 تختخوابه سایت لاکان در مجموع 550 تخت به استان اضافه می شود، گفت: دولت سیزدهم پرداخت تعرفه های پرستاری را به سرانجام رساند و طی 20 ماه گذشته پرداختی داشتیم.

وی از رشد 40 درصدی پیشرفت فیزیکی بیمارستان سایت لاکان در دولت سیزدهم خبر داد و بیان کرد: نیازمند بیمارستان 800 تختخواب جنرال هستیم.

رییس علوم پزشکی گیلان یکی از افتخارات دولت سیزدهم را جلوگیری از آلایندگی بیمارستان ها دانست و یادآور شد: همه بیمارستان های گیلان هم زباله سوز و هم تصفیه خانه فاضلاب دارند و آلودگی زیست محیطی ایجاد نمی کنند.

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهره برداری از 300 دستگاه پیشرفته تشخیصی – درمانی در دولت سیزدهم" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهره برداری از 300 دستگاه پیشرفته تشخیصی – درمانی در دولت سیزدهم"، کلیک کنید.