بزرگترین توتستان کشور در چناران

بزرگترین توتستان کشور در چناران

هنر برتر/خراسان رضوی سرپرست جهاد کشاورزی چناران گفت: شهرستان چناران دارای بزرگترین توتستان کشور است.

محمود نامی در گفت وگو با هنر برتر با بیان اینکه بزرگترین توتستان کشور در شهر رادکان شهرستان چناران قرار دارد، اظهار کرد: از حدود 10 سال قبل ایجاد این توتستان از یک هکتار شروع و اکنون به 55 هکتار رسیده است.

 وی با اشاره به بازدید مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی خراسان از بزرگترین توتستان کشور در چناران گفت: در این مجموعه حدود 50 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار هستند.

سرپرست جهاد کشاورزی چناران با اعلام اینکه در این بازدید بر حمایت لازم برای راه اندازی صنایع تبدیلی تکمیلی تاکید شد، خاطرنشان کرد: در این مجموعه علاوه بر تولید قیسی خشک، بیش از 8 محصول تبدیلی دیگر شامل قند میوه، شیره توت، بستنی توت، پودر یا قهوه توت انواع شیرینی و… تولید می شود.

وی همچنین با بیان اینکه برای ایجاد این توتستان از روش های نوین کشاورزی بهره گیری شده است، عنوان کرد: این توتستان سالانه یک تن میوه توت روانه بازار می کند.

وی در ادامه از تحویل لوله های انتقال آب و توزیع نهاده های دامی بین کشاورزان خبر داد.

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بزرگترین توتستان کشور در چناران" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بزرگترین توتستان کشور در چناران"، کلیک کنید.